Bartosz Skóra mistrzem Polski juniorów w zapasach

Poniedziałek, 24 kwietnia 20174
Zawodnik piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się w miniony weekend w Radomiu. Piotrkowianie wywalczyli tam w sumie cztery medale, kolejne pięć krążków reprezentanci piotrkowskiego klubu zdobyli podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Młodziczek i Młodzików w zapasach, który odbył się w Chełmie. Pierwsze miejsce zajęła tam Dominika Jaroszewska.

Ładuję galerię...

W Radomiu rywalizowali reprezentanci 37 klubów. Bartosz Skóra zdobył złoty medal w kategorii wagowej 60 kg, srebro w tej samej kategorii wywalczył natomiast Łukasz Socha, który w finale przegrał ze swoim klubowym kolegą 1:4. Na najniższym stopniu podium stanęli ponadto Michał Twardowski (kat. 55 kg) oraz Kacper Gajda (kat. 66 kg). W klasyfikacji klubowej AKS zajął drugie miejsce (52 punkty), zwyciężył RCSZ Olimpijczyk Radom (72 pkt.), a na trzecim miejscu uplasował się KS AZS AWF Warszawa (40 pkt.).

Tymczasem młodzicy i młodziczki Atletycznego Klubu Sportowego rywalizowali w weekend podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego, który odbył się w Chełmie. Na 4 matach walczyło ponad 200 młodych zawodniczek i zawodników z 30 klubów z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi. Piotrkowskie zawodniczki przywiozły z tej imprezy cztery medale oraz puchar za trzecie miejsce w rywalizacji klubowej za ekipami Ukrainy (I miejsce) oraz Olimpijczyka Chełm (II miejsce). Złoty medal w kategorii 57 kg wywalczyła tam Dominika Jaroszewska, która zakończyła wszystkie cztery walki przed czasem. Srebrny medal zdobyła Wiktoria Jaroniek (kat. 37 kg), a brązowe krążki wywalczyły Karina Dolna (kat. 40 kg) oraz Nikoletta Szewczuk (kat. 44 kg), z kolei Wiktoria Sobala (kat. 62 kg) zakończyła rywalizację na piątym miejscu.

Wśród zapaśników piotrkowskiego klubu najlepiej spisał się Kacper Chodakowski,, który wywalczył brązowy medal w kat. 35 kg, natomiast Fabian (kat. 53 kg) i Krystian (kat. 59 kg) Galia zajęli ostatecznie piąte miejsce.