Asystenci pomagają osobom z niepełnosprawnościami

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Piątek, 24 maja 20240
Jak przebiega realizacja programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” - edycja 2024, którego realizatorem jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej?

Ładuję galerię...

Gmina Wola Krzysztoporska poprzez działania Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej po raz pierwszy realizuje program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”. W ramach tego programu GOPS pozyskał środki na realizację zadania w kwocie 381.480 zł, które stanowią w pełni dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ze środków Funduszu Solidarnościowego.

 

W ramach programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zatrudnił 10 asystentów osobistych, którzy wspierają w codziennych sprawach i czynnościach 10 uczestników Programu. Są to dwie osoby z niepełnosprawnością znaczą sprzężoną, pięć osób z niepełnosprawnością znaczną, oraz dwoje dzieci do 16 roku życia.

Usługi asystencji osobistej polegają w szczególności na wykonywaniu czynności dnia codziennego dla uczestnika programu, wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem programu w wybrane przez niego miejsce, załatwianiu spraw urzędowych, korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy) czy zaprowadzaniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej lub przyprowadzaniu ich z niej i mają na celu wspieranie uczestników i ich rodziny w procesie interakcji – tłumaczy kierownik GOPS Małgorzata Walas.

Usługi świadczone przez asystentów osobistych stanowią ważny element polityki społecznej, realizowanej przez rząd i samorząd terytorialny.

Wspaniała współpraca pomiędzy uczestnikami i asystentami nie tylko pozwala na ich kontakt z otaczającym światem, ale przyczynia się do całościowego procesu wytchnieniowego dla poszczególnych rodzin. Realizacja zadań i celów zawartych w programie „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” przyczynia się do ogólnego dobrostanu uczestników, co obrazuje poniższa fotorelacja, która jest jednocześnie dowodem na to, że warto pomagać dla dobra drugiego człowieka – dodaje kierownik GOPS.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat