artykuł sponsorowany

Aktywni, kreatywni, blisko mieszkańców i ich spraw

Wtorek, 02 kwietnia 2024
Oto kandydaci do Rady Miejskiej - Marty Smejdy kandydatki na burmistrza Wolborza w nadchodzących wyborach samorządowych.
Aktywni, kreatywni, blisko mieszkańców i ich spraw


Mocna drużyna to podstawa. Rada Miejska liczy 15 osób, które powinny być blisko mieszkańców, reprezentować ich postulaty, znać ich oraz ich oczekiwania. Natomiast ważne jest też to, aby w przyszłej radzie znalazły się osoby o zróżnicowanych kompetencjach, wykształceniu, doświadczeniu zawodowym – reprezentujące różne środowiska. Zespół, który prezentujemy dokładnie taki jest.

 

Budujemy nasz pomysł na gminę Wolbórz w oparciu o doświadczenia zawodowe, a jest wśród nas między innymi rolnik, księgowa, mediatorka, urzędniczka, ale każdy z nas ma też doświadczenia życiowe związane z codziennymi sprawami, z którymi zmaga się każdy z nas - tutaj mieszkając, pracując , wychowując dzieci. Wszystko po to, aby być blisko ludzi, umieć wsłuchiwać się w potrzeby i wyznaczyć sobie wspólną ścieżkę w dążeniach do rozwoju naszej gminy. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się na bezpośrednie rozmowy z naszą społecznością.  

 

Jesteśmy, albo wkrótce będziemy na każdej ulicy, w każdym sołectwie. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób, aby poznać się lepiej i mieć przekonanie, że to co robimy jest odpowiedzią na prawdziwe wyzwania. Tak rozumiemy samorząd i taki chcemy, aby był nie tylko w czasie kampanii wyborczej, ale przez całą kadencję. Do tego potrzeba nowego - świeżego spojrzenia na sprawy mieszkańców.

 

Oto nasza „szczęśliwa „ trzynastka:


Okręg nr 1

 

Barbara Sobczak (Hadrysiak) - Wolbórz, ulice: Borek, Czarnieckiego, Gadki, Leszka Czarnego, Modrzewskiego od nr 78 do
końca, Parkowa, Południowa, Prusinki, Plac Doktora Siniarskiego, Słoneczna, Sportowa od nr 1 do nr 51, Zwierzyniec.

 

Okręg nr 2


Radosław Goszcz
Wolbórz, ulice: 1 Maja, Batorego, Grunwaldzka, Ostrowskiego, Sobieskiego, Sportowa od nr 52 do końca

 

Okręg nr 3


Joanna BIniek
Wolbórz, ulice: Garncarska, Gliniana, Młynarska, Modrzewskiego od nr 1 do nr 77, Polna, Różana, Targowa

 

Okręg nr 4


Marta Smejda
Wolbórz, ulice: Browarna, Kitowicza, Kościuszki, Łąkowa, Mickiewicza, Nadrzeczna, Ogrodowa, Pasieka, Plac Jagiełły, Reymonta, Świętokrzyska, Warszawska, Wycieczka, Krzykowice

 

Okręg nr 5


Grzegorz Dylewski
Bogusławice, Brudaki

 

Okręg nr 7


Anita Kiszczak
Swolszewice Duże


Okręg 8


Dagmara Feja
Kuznocin, Psary Stare, Psary Witowskie


Okręg nr 9


Bogumiła Jagodzińska
Świątniki, Młynary, Lubiatów, Lubiatów-Zakrzew


Okręg nr 10


Monika Kowalczyk
Proszenie, Psary-Lechawa

 

Okręg na 11


Mariusz Sońta
Polichno


Okręg nr 13


Joanna Tomaszewska
Golesze Duże, Dębsko, Marianów, Golesze–Parcela, Adamów, Leonów

 

Okręg nr 14


Dorota Bedyniak -Walaszczyk
Lubiaszów, Bronisławów, Golesze Małe


Okręg nr 15


Katarzyna Wojciechowska
Kaleń, Janów, Młoszów, Apolonka, Modrzewek, Stanisławów, Dębina, Studzianki

 

 

Nasz program oparliśmy na kilku kluczowych obszarach, które wymagają uwagi. Są to zadania związane nie tylko z infrastrukturą, które każdy samorząd musi, planuje i wykonuje, ale przede wszystkim z ogólnorozwojowym planem na Aktywną Gminę.

 

Samorząd to mieszkańcy – budowanie relacji i realizacja programów, które będą uwzględniać głos i potrzeby różnych grup wiekowych od dzieci i młodzieży, przez młode rodziny, po seniorów. Na gminę patrzymy całościowo i chcemy, aby rozwijała się równomiernie gwarantując właściwy komfort życia mieszkańców. Jednocześnie wiemy, że są zadania, które wpłynęłyby na poprawę atrakcyjności. To między inny budowa basenu, aby dzieci z Gminy Wolbórz mogły bezpłatnie uczyć się pływać w ramach lekcji wychowania fizycznego. To i temu podobne zadanie będą możliwe do realizacji przy skutecznym i sprawnym pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Pracując w dużej organizacji pozarządowej nabrałam kompetencji, które we współpracy z pracownikami urzędu, przedstawicielami jednostek, nowo wybraną radą i przede wszystkim mieszkańcami pozwolą nam tworzyć kolejny rozdział dla gminy Wolbórz.

 

 

Już teraz zachęcamy do udziału w wyborach 7 kwietnia. To od nas wszystkich zależy, w jakim kierunku będzie podążać gmina Wolbórz i czy dotrzyma kroku w realizacji potrzeb i ambitnych planów.

 

Materiał KWW Marty Smejdy - Aktywna Gmina

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

7


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat