ASF u bram powiatu piotrkowskiego

Strefa FMRegion Poniedziałek, 21 czerwca 202124
Wirus Afrykańskiego Pomoru Świń pojawił się w bezpośrednim sąsiedztwie ziemi piotrkowskiej, o czym poinformował nas Konrad Dereń, powiatowy lekarz weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim.
fot. pixabay.com / PublicDomainImages fot. pixabay.com / PublicDomainImages

 

- W sobotę potwierdził się przypadek Afrykańskiego Pomoru u świń w Kruszowie. Zostały wyznaczone projekty obszarów objętych ograniczeniami, czyli zapowietrzonego i zagrożonego wokół tej miejscowości, czyli w odległości 3 km oraz dodatkowych 7 km, czyli łącznie w promieniu 10 km – informuje Konrad Dereń.


Obecnie służby ustalają jakie dokładnie miejscowości i adresy zostaną włączone w te strefy. - Oznacza to, że nie będziemy już ostatnim „białym” obszarem w Polsce spośród terenów o tak dużej liczbie hodowców trzody chlewnej i „bastionem” wolnym od wirusa ASF. Zostaną wprowadzone takie działania jak wstrzymanie obrotu trzodą na okres 30 i 40 dni dla poszczególnych stref, które będą miały za zadanie prewencyjne powstrzymanie wirusa – tłumaczy piotrkowski powiatowy lekarz weterynarii.


Jeszcze w poniedziałek oświadczenie w sprawie pojawienia się wirusa prawdopodobnie wyda wojewoda łódzki. - Jeśli chodzi o projekt stref i ograniczeń związanych z ASF to jest już prawie gotowy i jeszcze w tym tygodniu zostanie w ostatecznym kształcie podany do informacji publicznej – podkreśla Konrad Dereń.

 

 

 


Zainteresował temat?

4

2


Zobacz również

Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)21.06.2021 19:22

Świnie ASF, ptaki ptasia grypa, ludzie covid, choroba Creutzfeldta Jakoba (gąbczaste zwyrodnienie mózgu) Na szczęście pasikoniki i larwy mączniaka nie chorują na te choroby i póki co, my ludzie nie umrzemy z głodu, a ich ślad wodny i węglowy jest niewielki. A nie tak dawno te larwy i pasikoniki były bee. Vive la Europa, która rekomenduje ten pokarm dla ludzi i całe szczęście że jesteśmy ważnym członkiem tej nowoczesnej struktury.

41


głos ~głos (Gość)21.06.2021 17:25

Weterynarze co z wami jest nie potraficie sobie poradzić z pomorem, ptasią grypą, nie mówicie stop nagminnej, tak ohydnej ingerencji w naturę jaką jest kastracja i sterylizacja psów, kotów,, przez co często zwierzęta później chorują. Zaczynamy tracić do was zaufanie.

51


byczek ~byczek (Gość)21.06.2021 16:44

Będzie okazja podnieść ceny ostatnio na wirusach można dobrze zarobić.

72


Ter ~Ter (Gość)21.06.2021 15:10

Nieudolność rządu na tej linii w pełnej krasie

41


komo ~komo (Gość)21.06.2021 15:08

teraz proponuje obciążyć wszystkie organizacje ekologiczne i osoby które uniemożliwiały depopulację dzików ,asf u nas to widmo komornika dla gospodarstw ,takie sa skutki braku decyzji i stanowczości w działaniu ,inni potrafili /czesi/

56


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)21.06.2021 14:59

Z tego co tak czytam od jakiegoś roku to średnio co 3 miesiace jest informacja o "ASF u bram powiatu piotrkowskiego". No to jak to jest ? Jest ten ASF czy nie ma ? Dziwnym trafem jak był koronawirus to o ASF bylo cicho, jak tylko lepiej z cividem to znow ASF. A ptasia grypa ? Gdzie jest ?

50


HI ~HI (Gość)21.06.2021 14:55

W Polsce Ludowej poradzono sobie z tym wirusem szybko, a teraz, o co w tym wszystkim chodzi?

90


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat