Reklama

2 mln na kanalizację w Woli Krzysztoporskiej

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Niedziela, 14 listopada 202119636
Gmina Wola Krzysztoporska otrzyma ponad 2 mln zł na projekty kanalizacyjne. Pieniądze te urzędnicy będą mogli wykorzystać w latach 2021 – 2024.

Informację na temat dofinansowań dla gmin na projekty instalacyjne podało Ministerstwo Finansów. W sumie do samorządów w całej Polsce trafić mają 4 mld zł dedykowane na projekty kanalizacyjne i wodociągowe. 

 

Jak podaje resort finansów, 1 mld zł trafi na przedsięwzięcia w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę, a 3 mld zł na projekty związane z kanalizacją. Gmina Wola Krzysztoporska znalazła się w tej drugiej grupie beneficjentów i zgodnie z przedstawionym wyliczeniem otrzyma blisko 2,4 mln złotych.

 

Jak podaje MF, podział środków nastąpił automatycznie na postawie algorytmów. Uwzględnia on m.in. to, czy udział liczby mieszkańców danej gminy korzystających z sieci kanalizacyjnej w ogólnej liczbie mieszkańców tej gminy jest mniejszy niż 60 proc., a także poziom zamożności danej gminy.

Cieszymy się bardzo z tych dodatkowych środków. Zakres projektów kanalizacyjnych w naszej gminie jest olbrzymi, dlatego te pieniądze będą na pewno dobrze wykorzystane – mówi wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.


Zainteresował temat?

0

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

PT ~PT (Gość)15.11.2021 07:43

To może podłączą resztę domów w tych miejscowościach, w których już niby jest kanalizacja, a nie zostały uwzględnione przy pierwszym podejściu. Miejscowość jest oznaczona jako skanalizowana, ale część domów nadal pozostaje bez przyłącza.

10


niki ~niki (Gość)14.11.2021 15:06

a to zdjęcie chyba koło największej rodzinnej firmy w woli

40


niki ~niki (Gość)14.11.2021 15:06

a to zdjęcie chyba koło największej rodzinnej firmy w woli

40


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)14.11.2021 12:24

A za stodołę robić.

30


Abc ~Abc (Gość)14.11.2021 11:59

W woli mają a w Piotrkowie nie ma

40


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat