Światowy Dzień Zdrowia w cieniu pandemii

ePiotrkowKraj Środa, 07 kwietnia 202115675
Światowy Dzień Zdrowia obchodzimy corocznie 7 kwietnia – w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w dniu 7 kwietnia 1948 r. W tym roku odbywa się on pod hasłem "Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata" i jest całkowicie zdominowany przez tematykę związaną z pandemią.
fot. pixabay.com / Caniceus

Każdego roku WHO wybiera jeden kluczowy problem dotyczący zdrowia publicznego, który w tym czasie wymaga szczególnego działania z uwagi na skutki odczuwalne w skali całego świata. Jednoczą się wówczas do wspólnej pracy ludzie w różnym wieku i z różnych sfer życia społecznego i zawodowego. Efektem podjętych wspólnie działań ma być w efekcie poprawa stanu zdrowia ludzi na całym świecie.


W tym roku Światowy Dzień Zdrowia obchodzimy pod hasłem „Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata dla wszystkich”, którego podstawa związana jest z obecna sytuacją epidemiologiczną i działaniami przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co-V-2. Obecna sytuacja epidemiologiczna pokazuje znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia, a przede wszystkim rolę personelu medycznego w czasie pandemii. Jednak działania zmierzające do zwalczenia pandemii może podejmować każdy z nas w swoim otoczeniu - poprzez promocję zdrowego stylu życia, zachęcenie do działań profilaktycznych i dbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych.


W obecnej sytuacji słowa Arthura Schopenhauera „Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym” nabierają szczególnego znaczenia. W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.


Ponadto rok 2021 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Pracowników Służby Zdrowia i Opieki (YHCW) w uznaniu i z wdzięczności za ich pracę i niezachwiane poświęcenie w walce z pandemią COVID-19.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Meme ~Meme (Gość)07.04.2021 20:59

Powinni w pewnej miejskiej spółce zrobić Światowy Dzień Zdrowia i ich przygotowania na pandemię. Teraz portkami trzęsą, bo stan jednego z ich pracowników jest krytyczny. No ale jak się takich specjalistów ma, którzy twierdzą, że ozonowanie zabija koronawirusa SARS-CoV-2, to ja nie mam żadnych pytań. Strukturę białkową wirusa SARS-CoV-2 narusza promieniowanie UV-C o długości 230 nm, ale na stronach urzędów o tym informacji nie ma, nie ma więc z czego zerżnąć i później lecieć do prezesa "to ja".

10


fot. ~fot. (Gość)07.04.2021 10:48

Kiedy będą otwarte publiczne przychodnie zdrowia dla wszystkich ludzi ? Czy suweren ma sam otworzyć ? bo już mu się znudziło czekanie na decyzję rządzących.

50


pandemiczna panda ~pandemiczna panda (Gość)07.04.2021 19:24

Cytuję:
obchodzimy pod hasłem „Budowanie sprawiedliwego i zdrowszego świata dla wszystkich”


Hasło zalatuje komunizmem.

Cytuję:
Obecna sytuacja epidemiologiczna pokazuje znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia, a przede wszystkim rolę personelu medycznego w czasie pandemii


Sytuacja wygląda tak, że służba zdrowia zamknęła się na pacjentów, dostępu do leczenia praktycznie nie ma - "bo covid". Personel medyczny się opierdziela biorąc za to podwójną kasę - "bo covid". Ludzie umierają z wielu innych powodów, a po śmierci jako przyczynę zgonu wpisują im covid - no bo przecież jest "pandemia", więc na cóż innego mieliby umrzeć? I tak się nakręca statystyki zgonów, które rzekomo mają potwierdzać istnienie "pandemii".

Cytuję:
Jednak działania zmierzające do zwalczenia pandemii może podejmować każdy z nas w swoim otoczeniu - poprzez promocję zdrowego stylu życia, zachęcenie do działań profilaktycznych i dbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych.


Ależ oczywiście, że takie działanie powinno być podstawą! Ale rząd ma odmienne zdanie: żaden rządowy ekspert w telewizji nie porusza tego tematu, spacery urosły do rangi rozsiewania pandemii, a ćwiczenia w klubach fitness do rangi przestępstwa. Całą dotychczasową wiedzę wywrócono do góry nogami przy milczącej aprobacie środowisk medycznych.

Cytuję:
W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.


Dbanie o zdrowie fizyczne nam mocno utrudnili, a o niszczenie zdrowia psychicznego kompleksowo już zadbały me(n)dia.

Cytuję:
rok 2021 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Pracowników Służby Zdrowia i Opieki (YHCW) w uznaniu i z wdzięczności za ich pracę i niezachwiane poświęcenie w walce z pandemią COVID-19.


A Stalin i Hitler byli nominowani do Pokojowej Nagrody Nobla, i te nominacje uzasadniano ich wkładem w budowę pokoju na świecie.
To takie tam moje luźne skojarzenie...

22


dobre ~dobre (Gość)07.04.2021 18:05

noo trafili w sedno , tylko gdzie tutaj leczenie ,gdzie lekarstwo ,gdzie otwarte przychodnie ? a leczyć mozna ,tylko szczepionek /?/ sprzedadzą wiecej ,a lekarstwa tylko dla wąskiej grupy

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat