Sprawdzają kto powozi najlepiej

ePiotrkowRegion Sobota, 08 stycznia 202218822
Jeżów w gminie Wola Krzysztoporska będzie areną kolejnych zmagań sportowych w powiecie piotrkowskim. Tym razem w rolach głównych wystąpią jeźdźcy i ich konie. Zawodnicy spotkają się, by sprawdzić który z nich najlepiej radzi sobie w powożeniu.

 

fot. Barbara Czernilewska

 

Halowy Puchar Powożeniowy Stada Ogierów Bogusławice i Stajni Quando w Jeżowie zaplanowano na 8 i 9 stycznia. Zawodnicy zostaną podzieleni na kilka kategorii. 

Na całość zmagań składają się cztery eliminacje, które wyłonią grono finalistów. Zawody są sprawdzianem umiejętności jeźdźców z całej Polski, a także stanowią doskonałą okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń. W rozgrywanych eliminacjach przewidujemy start około 40 zaprzęgów, które zostaną ocenione przez sędziów, a zwycięzcy z każdej kategorii zostaną nagrodzeni - wyjaśniają organizatorzy imprezy.

 

Przedsięwzięcie jest adresowane zarówno do osób zawodowo zajmujących się jeździectwem, ale także do lokalnej społeczności, miłośników koni oraz amatorów jeździectwa. Jednym z podstawowych celów zawodów jest propagowanie go, jako formy spędzania wolnego czasu oraz aktywności fizycznej. 

 


Kolejne odsłony rywalizacji zaplanowano w następujących terminach:


III Eliminacja: 05-06.02.2022r. Stajnia Qando w Jeżowie

IV Eliminacja :12-13.03.2022r. Stado Ogierów w Bogusławicach (Finał Zawodów)

 

 

Organizatorami przedsięwzięcia są Stado Ogierów w Bogusławicach, Stajnia Qando w Jeżowie oraz Stowarzyszenie Napoleońska Zagroda.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)09.01.2022 20:40

dziękuję właścicielą fajna impreza czekam już na następne takie pokazy

10


M ~M (Gość)09.01.2022 19:35

Super impreza
Szacunek dla właścicieli
Warto być na takich pokazach

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat