Przerwa w pracy sędziów. "To nie protest"

ePiotrkow Czwartek, 20 kwietnia 2017490213
W czwartkowe południe nastąpi około półgodzinna przerwa w pracy sędziów sądów okręgowych i rejonowych. W obiegu medialnym funkcjonuje przekonanie, że przerwa ma formę strajku czy protestu. Sami sędziowie takie informacje zdecydowanie dementują. - Przerwa jest spowodowana koniecznością pojawienia się na zgromadzeniu ogólnym sędziów danego sądu, a żadna sprawa nie zostanie odwołana - mówi Agnieszka Leżańska, rzecznik Sądu Okręgowego w Piotrkowie.

Będzie to się wiązało z półgodzinną przerwą w ewentualnych sesjach wyznaczonych w dniu dzisiejszym. Proszę wszystkie osoby, które mają w tym czasie wyznaczone sprawy w sądzie, o wyrozumiałość. Na pewno sędziowie będą starali się, by przerwa była jak najkrótsza i aby osoby, które dzisiaj są w sądzie, tej przerwy nie odczuły - tłumaczy rzecznik. Sędziowie w czasie zebrania będą wybierać swoich przedstawicieli do "Forum współpracy przedstawicieli samorządu sędziowskiego".

 

Dodajmy, że sędziowie oraz opozycyjni politycy od dawna krytykują proponowane przez obóz rządzący zmiany w wymiarze sprawiedliwości - w tym o ustawie o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury czy Krajowej Radzie Sądownictwa. Pojawiają się zarzuty, że postulowane przez rząd reformy mogą upolitycznić judykatywę i stanowią atak na niezawisłość sądów. 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

podsłyszane u barbera ~podsłyszane u barbera (Gość)20.04.2017 19:31

Oj, sędziowie na pewno dziś w piotrkowskim sądzie nie próżnowali. Nie strajkowali ani nie prowadzili żadnego protestu.
U fryzjera można usłyszeć, że sędzia dzisiaj w pył rozniosła redaktora - samozwańca.

92


Zanzi ~Zanzi (Gość)21.04.2017 07:35

Niezawisłość sądów to już dawno można między bajki włożyć. A drugą bolączką są często pozbawione sensu i logiki wyroki sądowe. Wielu sędziów uważa się za bogów, a to niestety zwykli ludzie, często omylni, słabi, przekupni...

34


ace ~ace (Gość)20.04.2017 20:16

Anie można było przeprowadzić zebrania po godzinach urzędowania ?Czy było by to złamanie prawa pracy?

01


Certyf ~Certyf (Gość)20.04.2017 17:06

Ludzi mają za głupków kakściarze.

90


zzzz ~zzzz (Gość)20.04.2017 16:26

Większość z nich i tak nie była w pracy więc taka mini przerwa to luzik

60


Siara ~Siara (Gość)20.04.2017 12:25

Robić się nie chce?

135


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat