Pracownia RTG w remoncie

ePiotrkow Poniedziałek, 20 września 20218 2016
Trwa remont pomieszczeń pracowni rentgenowskiej w budynku Przychodni Specjalistycznej przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie. Jednak nie powoduje to odcięcia pacjentów od możliwości wykonania zdjęć RTG. Remontowana jest jedynie część pomieszczeń.
fot. K. Żołądek

Jak wyjaśnia Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik SSW - analogowe urządzenie RTG zostanie już niedługo zastąpione nowoczesnym cyfrowym aparatem. Jesteśmy w trakcie przebudowy pomieszczeń pracowni, jednak pacjenci nie muszą się obawiać o możliwość przeprowadzenia badania i wykonania zdjęć RTG, bo modernizowane są pomieszczenia, w których stanie nowe urządzenie. Część pomieszczeń pracowni RTG nadal działa i zdjęcia są w nich wykonywane na bieżąco - dodaje rzecznik.

 

Nowy aparat RTG zostanie zakupiony z pieniędzy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Koszt urządzenia to około 650 tys. zł. Prace związane z przygotowaniem pomieszczeń na nową aparaturę zakończą się za dwa tygodnie, natomiast sam sprzęt powinien trafić do szpitala do końca przyszłego miesiąca. Jest to aparat RTG, który powstaje specjalnie na zamówienie Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.09.2021 11:29

Tam kiedyś mi przeswietlaly goleń

02


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.09.2021 14:25

Pracownia to była kiedyś Tera to tylko łapówki

31


Glut ~Glut (Gość)20.09.2021 09:17

Kiedy zostanie przekazany jakikolwiek sprzęt dla Piotrkowa zebrany przez dzieci na prywatną fundacje jurka owsiaka?

54


Bobi ~Bobi (Gość)20.09.2021 12:24

Ale po co nam to wszystko przecież są organizowane różnego rodzaju różańce,pielgrzymki,kościół wam pomoże w tych pięknych czasach pisowskich

11


termit ~termit (Gość)20.09.2021 07:39

Należy dodać, że aparat RTG Piotrków otrzyma za wstawiennictwo Macierewicza!?

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat