Policjanci pomogli odnaleźć staruszkę

PolicjaTomaszów Poniedziałek, 10 grudnia 20182 5166
82-latka wyszła z domu, nie informując o tym swoich bliskich. Kobieta cierpi na zaniki pamięci. Taką informację otrzymał dyżurny tomaszowskiej komendy policji w piątek 7 grudnia po południu.

Fakt, że 82-latka choruje na demencję starczą i zaniki pamięci oznaczał ryzyko, że kobieta nie będzie w stanie sama wrócić do domu. Do działań skierowano mundurowych z komisariatu w Rokicinach. Ustalono, że kobieta mogła wsiąść do jednego z busów transportu publicznego jadących do Łodzi. Policjanci zatrzymywali na terenie miejscowości Rokiciny Kolonia wszystkie pojazdy transportu zbiorowego, które jechały w tym kierunku. - Po zatrzymaniu mercedesa należącego do jednego z lokalnych przewoźników i kontroli pasażerów, odnaleźli staruszkę, która była całkowicie zdezorientowana. Przewieźli ją do komisariatu, skąd odebrała ją zatroskana rodzina – informuje oficer prasowy komendy policji w Tomaszowie. - Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych być może zapobiegła tragedii. Do zdarzenia doszło po zmierzchu, do tego mamy niskie temperatury, a kobieta nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji, cel jej podróży był bliżej nieokreślony, więc jej życie i zdrowie mogły być zagrożone.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.12.2018 15:36

No Wielki szacun dla panów mundurowych to się chwali jesteście super

50


straznik ~straznik (Gość)10.12.2018 15:29

Brawo Chłopaki z Rokicin!:)

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat