Nawet 12 lat więzienia dla sprawcy wybuchu gazu we Włodzimierzowie

ePiotrkowRegion Środa, 14 lipca 202123 9477
Spowodowanie wybuchu gazu oraz sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób, które poskutkowało śmiercią żony oraz obrażeniami ciała u córki to zarzuty jakie Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie postawiła Jarosławowi N. Akt oskarżenia dotyczy dramatycznych zdarzeń z 15 listopada 2020 roku. Tego dnia, we Włodzimierzowie w wyniku eksplozji zawalił się dom mieszkalny, a pod jego gruzami zginęła jedna osoba.
fot. kacza

Prokuratura Rejonowa w pierwszej części aktu oskarżenia skupia się na bezprawnie i nieprawidłowo wykonanej instalacji gazowej w domu jednorodzinnym we Włodzimierzowie, zamieszkałym przez Jarosława N. wraz z rodziną. 

 

- Poprzez nieprawidłowe, samowolne wykonanie instalacji grzewczej z wykorzystaniem sześciu sztuk butli o pojemności 33 kg każda, zawierających gaz płynny propan-butan, niewłaściwe jej umiejscowienie, prowizoryczne połączenie butli i podłączenie do kotła gazowego znajdującego się w tym samym pomieszczeniu, usytuowanie instalacji gazowej w pomieszczeniu piwnicy poniżej otaczającego terenu, zaś kolejno użytkowanie niezgodnej z wymogami technicznymi dotyczącymi bezpieczeństwa użytkowania gazu płynnego propan-butan instalacji grzewczej, jak również niewłaściwe magazynowanie butli z gazem w bezpośrednim pobliżu budynku mieszkalnego, spowodował rozszczelnienie instalacji gazowej, wybuch nagromadzonego w pomieszczeniach piwnicy gazu i tym samym sprowadził zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach mające postać eksplozji materiałów łatwopalnych w postaci gazu - informuje w komunikacie prasowym piotrkowska prokuratura. 

 

W następstwie takiego skonstruowania instalacji gazowej, doszło do jej wybuchu, który poskutkował całkowitym zawaleniem się domu, w którym się znajdowała w dniu 15 listopada 2020 roku. - W następstwie nieumyślnie spowodował obrażenia ciała w postaci otarć naskórka obu rąk oraz rany tłuczonej prawego podudzia u córki Aleksandry N., co skutkowało naruszeniem czynności narządów jej ciała oraz rozstrojem zdrowia na okres poniżej dni siedmiu oraz spowodował śmierć żony Anny N., która wskutek uduszenia gwałtownego na skutek unieruchomienia klatki piersiowej zginęła na miejscu - czytamy w podsumowaniu aktu oskarżenia. 

Czyny popełnione przez oskarżonego Jarosława N. są zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat. 

 

 


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sir Lafayette Sir Lafayetteranga14.07.2021 16:54

Bardzo dobrze - za samowolę stanowiącą zagrożenie dla życia innych powinny być surowe kary, nie interesuje nas fakt że stracił rodzinę - bo Janusz zrobił to na własne życzenie.

136


brak słów... ~brak słów... (Gość)14.07.2021 16:25

Sędziowie z bożej łaski! O czym wy mówicie, idealni , niepopełniający błędów w życiu? Facet dostał za swoje po wielokroć. A czemu jest winna nastoletnia córka, której został jedynie ojciec, bo matka zginęła? Czy umiecie pójść dalej w swoich osądach niż po maluczką zemstę i karę? Trochę empatii. Przecież tej młodej dziewczynie świat się zawalił po nagłej śmieci matki. Ma mieć jeszcze ciężej, żyjąc ze świadomością, że to ojca wina i zostać sama, bo ten trafi do więzienia na długie lata? Tego chcecie, chrześcijanie, dzielący się co wigilia, opłatkiem?

710


c ~c (Gość)15.07.2021 04:52

Ro jysz dyszty se nie można wymienić samemunnu"

03


5g ~5g (Gość)14.07.2021 21:36

Zaoszczędził.

50


ZXY ~ZXY (Gość)14.07.2021 13:51

Czy ktos sprawdza stan instalacji w domach pod względem szczelności i legalności używania gazu ziemnego? Kiedyś były takie wyrywkowe kontrole ,a teraz?

130


Ray ~Ray (Gość)14.07.2021 15:13

każdego prokuratora po śmierci będzie osądzał najwyższy, i zobaczymy jak te ważniaki tu na Ziemii, poradzą sobie na sądzie ostatecznym bez naszego adwokata Jezusa Chrystusa, przed oskarżycielem...Oj wielu prokuratorów zasila jezioro siarki , oj wielu

314


W ~W (Gość)14.07.2021 17:22

Pracuję w branży około budowlanej, w sklepie również z materialami instalatorstwa gazowego i powiem wam, że takich januszy biznesu jest duzo. A to do tlenu używa reduktora do acetylenu, a to bezpiecznikow nie stosuje do palnika bo za drogie. A to inne dysze do palnika niż powinny być, przeróbki, partactwa itd. i tak mało jest wypadków na to co ludzie kombinują

90


Rafik ~Rafik (Gość)14.07.2021 17:15

Tak się kończą oszczędności. Wiem że to okrutne... chytry dwa razy traci.

81


Hmmm ~Hmmm (Gość)14.07.2021 15:31

Współczuję. Pewnie, facet chciałby cofnąć czas. Gdyby się przyjrzeć bliżej, to wielu ludzi ma różne prowizorki. A to z ogrzewaniem, a to jakieś obejście elektryczne, a to samoróbka w aucie... działa? Jeździ? No to niech zostanie jak jest. Dopiero jak coś się wydarzy, to lament.

91


gosc_3 ~gosc_3 (Gość)14.07.2021 14:36

Ja rozumiem tragedia rodzinna, kieruję współczucia dla osoby oskarżonej skrzywdził córkę, stracił żonę, ale nie należy wyłącznie rozpatrywać tej "umyślnej" winy w kręgu rodzinnym, jednego gospodarstwa domowego, przecież w tej sytuacji zostało narażone również życie sąsiadujących z nimi rodzi, sąsiadów. Czy nie można by tej "głupoty ludzkiej" uniknąć, myślę że to nie była jednorazowa akcja grzewcza? "Zaoszczędzona kasa" na ogrzewaniu została pod gruzami.

102


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat