Matka i troje dzieci zginęli w pożarze. Czy to był nieszczęśliwy wypadek?

Strefa FMOpoczno Czwartek, 30 grudnia 2021127965
Tragiczny w skutkach pożar domu jednorodzinnego we wsi Unewel w powiecie opoczyńskim. Nie żyje czworo domowników - matka i troje dzieci, którzy najprawdopodobniej zatruli się czadem. Prokuratura nie wyklucza jednak udziału osób trzecich. Według nieoficjalnych doniesień medialnych, na ciałach dwóch chłopców miały znajdować się rany cięte.

Ładuję galerię...

Wiadomo, że w czwartek rano z domu wyszedł mąż kobiety i ojciec dzieci. Sąsiedzi zauważyli dym dopiero po południu. O pożarze opoczyńscy strażacy zostali powiadomieni około 14.30.

- Z domu objętego pożarem strażacy ewakuowali cztery osoby, które pomimo reanimacji zmarły. Wśród nich jest 39-letnia kobieta oraz troje dzieci w wieku 3, 5 i 9 lat - mówi rzecznik prasowy łódzkiej straży pożarnej Łukasz Górczyński.

Strażacy zastali w budynku gęsty dym, więc mogło dojść do zaczadzenia, ale to wyjaśni dopiero sekcja zwłok. Na razie śledczy nie wykluczają żadnej przyczyny pożaru.

- Nieszczęśliwy wypadek, zdarzenie losowe w wyniku którego doszło do tej tragedii, bądź też oczywiście inne hipotezy - mówi asp. sztab. Barbara Stępień, oficer prasowy opoczyńskiej policji.

Okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.  Z kolei według nieoficjalnych informacji podanych przez RMF FM, na szyi dwóch młodszych chłopców znaleziono rany cięte, co może oznaczać, że zginęli zanim w domu wybuchł pożar. Piotrkowska prokuratura informuje, że na tym etapie śledztwa nie wykluczono hipotezy, iż do tej tragedii mógł się ktoś przyczynić.

- Przybyły na miejsce lekarz, który stwierdził zgon kobiety i dzieci, nie wykluczył udziału osób trzecich. Ciała zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Dopiero wtedy będzie można ustalić wstępną przyczynę śmierci kobiety i dzieci. Na razie nie jest znana przyczyna powstania pożaru. Postępowanie jest we wstępnej fazie, weryfikowane są różne wersje zdarzenia. Bliższe informacje będziemy mogli przekazać dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok oraz po ustaleniu przyczyny powstania pożaru - mówi Magdalena Czołnowska-Musioł, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_olga ~go?ć_olga (Gość)31.12.2021 23:31

Takie to dziś życie ludzie nie wytrzymują psychicznie.Swiat dziś jest chory.

71


go?ć_iwona ~go?ć_iwona (Gość)31.12.2021 22:57

Straszne...

50


Kura i Żaba ~Kura i Żaba (Gość)31.12.2021 18:19

... rece opadaja co sie dzieje ...

90


EPKRZYSIEK ~EPKRZYSIEK (Gość)31.12.2021 12:28

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

130


ja ~ja (Gość)30.12.2021 22:04

Przykre...

160


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat