Gminne Targi Edukacyjne w Gomulinie

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Wtorek, 06 kwietnia 202116350
III edycja Gminnych Targów Edukacyjnych przeszła do historii. Tegoroczna edycja odbyła się 26 marca 2021 roku w formie on-line na platformie MS Teams.

Honorowy patronat nad Targami Edukacyjnymi Gomulin 2021 objęli wójt gminy Wola Krzysztoporska  oraz firma Haering Polska z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim.  Przedsięwzięcie to było organizowane z myślą o uczniach szkół podstawowych, aby wyposażyć ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia na terenie powiatu piotrkowskiego i bełchatowskiego.

 

Otwarcia III Gminnych Targów Edukacyjnych dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej Iwona Zapała, która w swoim wystąpieniu podkreśliła, że wybór szkoły ponadpodstawowej to bardzo ważna decyzja w życiu młodego człowieka. Zwróciła również uwagę, że tegoroczna edycja targów z uwagi na pandemię po raz pierwszy obywa się w formie on-line.

 

Kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Violetta Promny podkreśliła, że targi edukacyjne to ważna inicjatywa, mająca ogromne znaczenie dla młodych ludzi, gdyż w jednym miejscu spotykają się szkoły o różnych kierunkach kształcenia oraz warunkach naboru, co daje młodzieży duże możliwości wyboru.

 

Uczestnicy targów mogli również poznać prognozę zapotrzebowania na poszczególne zawody przedstawioną przez doradcę zawodowego z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej - Aleksandrę Zając.

- W wirtualnym wydarzeniu gościliśmy siedemnastu wystawców - licea ogólnokształcące, technika i szkoły branżowe. Oprócz szkół z Piotrkowa Trybunalskiego, pojawiły się także szkoły z Bełchatowa, Bujen, Kleszczowa i Wolborza – dodają organizatorzy.

 

Formuła tegorocznych targów obejmowała prezentację szkół ponadpodstawowych on-line oraz spotkania w indywidualnych zespołach dedykowanych każdej szkole. Wszystkie szkoły i placówki oświatowe przygotowały dla uczestników ulotki, broszury, gazetki reklamowe oraz ciekawe i atrakcyjne filmy promujące daną jednostkę.

 

Podczas targów uczniowie mogli również uzyskać kompleksowe informacje na temat możliwości wyboru kierunku kształcenia, poruszania się po rynku pracy oraz określić zainteresowania i predyspozycje zawodowe dzięki indywidualnym spotkaniom z doradcą zawodowym z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat