Jak podkreśla prezes stowarzyszenia Joanna Harazińska, mieszkańcy Piotrkowa uczcili w ten sposób Europejski Rok Dialogu Międzykulturowego.
- Zależało nam na podkreśleniu, że traktujemy tę europejską ideę bardzo poważnie. Często zdarza się niestety tak, że obchody roku związane z pewnym hasłem kończą się 31 grudnia i w świadomości społecznej pozostają najwyżej ciekawe wspomnienia. Nasza inicjatywa jest spójna z tym, co niejednokrotnie podkreśla się we wszelkich działaniach pod patronatem unijnym – pozostawia trwały ślad w społeczeństwie, w tym wypadku dialog międzykulturowy skłoni nie tylko do refleksji, ale i do konkretnego działania – mówi prezes Harazińska.
W planach stowarzyszenia jest poznanie mniejszości narodowych na terenie Polski i poza jej granicami, wykłady, odczyty, spotkania. Członkowie stowarzyszenia przekonani są, że kontakt z innymi kulturami pomaga w zrozumieniu narodów, a to z kolei prowadzi do porozumienia i wspólnego budowania lepszej przyszłości.
Stowarzyszenie ma zasięg ogólnokrajowy, a w planach ma również utworzenie oddziałów za granicą. - To będą nasze małe gałązki oliwne posadzone w kraju i za granicą, które z czasem, przy odpowiednim zaangażowaniu i wysiłku, powinny stać się potężnymi drzewami - twierdzi prezes stowarzyszenia.
„Gałązka oliwna” serdecznie zaprasza do współpracy zamieszkałych na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego cudzoziemców, rodziny międzynarodowe i oczywiście wszystkich mieszkańców naszego miasta, którym bliskie są działania skierowane na dialog między różnymi kulturami.
Informacje pod numerem telefonu: 0501-925-166.
- Konferencja prasowa prezydenta Piotrkowa
- Jesienny koncert w piotrkowskim MOK-u
- 17 mln na Centrum Świętego Mikołaja w Wolborzu
- Dzień Pracownika Socjalnego. Statuetki dla MOPR i PCPR w Piotrkowie
- Podsumowali tegoroczną kwestę
- Kto zostanie mistrzem gminy Sulejów?
- Problem mieszkańców bloków w Woli Krzysztoporskiej
- Szukali ciała w dawnym szpitalu
- Lubisz jazz? Wpadnij na dwa dni do Sulejowa