Kwiatkowska tworzy w dziedzinie malarstwa, instalacji, wideo i scenografii. Jej dyplom (1986) wyróżniony został stypendium ministra kultury i sztuki. Jest laureatką Nagrody Ministra Kultury i Sztuki I stopnia za osiągnięcia w dziedzinie scenografii teatralnej. Prace malarskie i instalacje scenograficzne związane z nurtem ekspresji lat 80. i 90. pokazywała na wystawach zbiorowych i wystąpieniach indywidualnych w Polsce, Francji, Niemczech, USA i Wielkiej Brytanii, m.in. wystawa 50 artystów w Moenchengladbach z udziałem A. Warhola, Dennisa Oppenheima i Italo Scangi. W latach 1986 - 2009 zaprojektowała scenografie do około 50 spektakli teatralnych.
W styczniu 1989 roku w czasie akcji artystycznej HIMMEL UEBER STADT, której towarzyszył manifest S. Kosmynki “Gdy płoną kominy religii, gdy dymią krematoria Sztuki...“ – spaliła swoje obrazy i obiekty malarskie poruszające temat zbrodniczych idei totalitarnych. Tym radykalnym gestem na kilkanaście lat zdystansowała się wobec aktywnej obecności w sztuce najnowszej. W latach 2005 - 2011 powstały cykle malarskie “Księga kronik XX” i “Idee i maski”. Prace, których źródłem jest rzeczywistość ekranowa, są malarską refleksją nad medialną (filmową i fotograficzną) kodyfikacją zbrodni i terroru.
Wernisaż “Tańca Świętego Wita” już w sobotę (16 kwietnia) w galerii przy ul. Dąbrowskiego 5 o godz. 18.00. Wystawę Ewy Bloom-Kwiatkowskiej będzie można oglądać do 20 kwietnia.
- Przed nami spektakl teatralny dla dzieci w MOK pt.: "Wesoła czarownica"
- Ferie z Ośrodkiem Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury
- Książka na weekend – zestaw dla młodzieży i miłośników tenisa
- Przed nami XVII Dobroczynny Bal Karnawałowy w Gorzkowicach
- Premiery w kinie Helios
- MOK w Sulejowie zaprasza na stand-up Michała Pałubskiego
- Za nami performance: „Kresy przestworu” w ODA
- MOK ogłasza nabór do zespołu "Ewki"
- Ferie z Mediateką