Kamila Dubilas, dyrektor MOK-u zaznacza, że przedstawienie było pierwsze z serii spektakli, które niosą ze sobą przesłanie i poruszają trudne tematy.
Miejski Ośrodek Kultury ma nie tylko bawić, ale i edukować i uczyć, poruszać tematy trudne związane z naszą codziennością. Świadome Opowieści to taki projekt, w którym będziemy uczyć - bawiąc. Wybraliśmy tatr jako rozmowę z młodymi ludźmi o trudnych tematach naszego codziennego życia takich jak trudne emocje, alkoholizm, uzależnienia od używek czy smartfonów. Świadome Opowieści powstały z myślą o poruszaniu tych trudnych tematów, na razie badamy, jak szkoły odpowiedzą na nasze zaproszenie. Chcemy, aby te wydarzenia był cykliczne - mówiła Kamila Dubilas, dyrektor MOK.
Spektakl "Wesoła Czarownica" to nie tylko rozrywka, ale także wartościowa lekcja o tym, jak ważne jest bycie sobą i nieocenianie innych po pozorach. Księżniczka Irena, przekonana o tym, że wszystkie czarownice są złe, trafia do chatki Wandy. Jednak szybko okazuje się, że rzeczywistość nie zawsze jest taka, jak ją sobie wyobrażamy.
Spektakl jest o wesołej czarownicy, która nie chciała być już zła, nie chciała, aby wszyscy się jej bali i postanowiła stworzyć własną wyjątkową oryginalną bajkę, w której będzie mogła być wesoła i szczęśliwa. Niestety w tym na pozór idealnym świecie pojawia się rzecz, która wszystko zaburza. W spektaklu nazwaliśmy to "Sok z jadu nietoperza", dzieci w spektaklu odkrywają, że nawiązuje to do problemu alkoholowego - mówił Bartosz Goździkowski, drugi reżyser - choreograf.
W trakcie spektaklu rozmawiamy z dziećmi o emocjach i próbujemy wytłumaczyć jak porozmawiać o tych nieraz trudnych emocjach takich jak złość czy smutek i jak sobie z nimi radzić na co dzień - mówiła Aleksandra Kafarsa, dramaturżka oraz reżyserka przedstawienia.
Projekt współfinansowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piotrkowie Trybunalskim.