Trzy punkty były bardzo blisko. Skończyło się na jednym

Niedziela, 22 września 20249
Piłkarze ręczni Piotrkowianina w kolejnym meczu Orlen Superligi podejmowali Wybrzeże Gdańsk. Przed tym spotkaniem zawodnicy Michała Matyjasika mieli na koncie tylko jeden punkt. W niedzielę dopisali sobie drugi, bowiem w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 30-30. W rzutach karnych 3-2 wygrali goście.

W pierwszej połowie gra była wyrównana, choć to goście schodzili z parkietu w 30 minucie prowadząc jedną bramką. W drugiej połowie przez większą część prowadzili gospodarze, w pewnym momencie nawet czterema bramkami. Jednak podobnie jak w meczu ze Śląskiem nasi zawodnicy pozwolili szczypiornistom Wybrzeża doprowadzić do remisu.

- Szkoda końcówki tego meczu, bo taktycznie graliśmy dobrze, realizowaliśmy to, co sobie założyliśmy. Brakło tych rozwiązań sześć na pięć. Prowadziliśmy czterema bramkami, doszli nas na zero, a karne po raz kolejny przegraliśmy. Ale cieszymy się chociaż z tego punktu, bo pokazaliśmy, że mamy charakter. Myślę, że idziemy w dobrym kierunku i od następnego meczu będzie lepiej – powiedział po meczu trener Piotrkowianina Michał Matyjasik.

PIOTRKOWIANIN PIOTRKÓW – WYBRZEŻE GDAŃSK 30-30 (14-15) karne 2-3

Piotrkowianin: Lewandowski, Chmurski - Wawrzyniak 1, Krajewski, Dróżdż, Matyjasik 2, Szopa 3, Wadowski 2, Żyszkiewicz 3, Filipowicz, Surosz, Kowalski 3, Grzesik 4, Makowiejew 5, Jurczenia, Rutkowski 7.

Rzuty karne: 3/4

Kary: 18 min (Filipowicz x3, Kowalski x3, Dróżdż, Żyszkiewicz, Rutkowski)

PGE Wybrzeże: Zembrzycki 1, Poźniak - Peret 2, Stępień, Siekierka, Góralski 10/9, Papaj, Stanescu 3, Zmavc, Pepliński 1, Będzikowski 3, Czapliński 5/2, Domagała 2, Papina 2, Niedzielenko 1.

Rzuty karne: 11/12

Kary: 14 min (Zmavc x3, Stanescu x2, Czapliński, Domagała)

Kolejne spotkanie nasi szczypiorniści rozegrają w Głogowie z Chrobrym. Mecz odbędzie się w sobotę (28 września) o 18:00.