Szpital w Bełchatowie z kompleksową opieką nad pacjentami z chorobami serca

Bełchatów Niedziela, 21 stycznia 20247
Oddział kardiologiczny Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie rozszerzył swoją działalność. Od kilku miesięcy funkcjonują tu nowocześnie wyposażone pracownie hemodynamiki i elektrofizjologii, a nad sercami pacjentów czuwają najlepsi specjaliści kardiologii interwencyjnej. To oznacza, że mieszkańcy tej części Łódzkiego mają zapewnioną ciągłą i kompleksową opiekę świadczoną w ramach jednej placówki. Nowe pracownie odwiedził Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego, który rozmawiał też z kadrą o poszerzonej ofercie szpitala.

Ładuję galerię...

9 stycznia, wtorek – tylko tego jednego dnia, na oddziale uratowanych zostało 7 pacjentów po rozległych zawałach. To najlepszy dowód, że opieka nad sercami bełchatowian i mieszkańców całego regionu jest tu na najwyższym poziomie. Od października ubiegłego roku Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie zapewnia poszerzony, a przez to kompleksowy dostęp do świadczeń kardiologicznych: działa tu poradnia ambulatoryjna, oddział kardiologiczny, a także nowocześnie wyposażone pracownie elektrofizjologii i hemodynamiki, kluczowa jest też opieka pozabiegowa. Jednym słowem, każde chore serce, każdy pacjent zagrożony zawałem, znajdzie w Bełchatowie niezbędną pomoc, co zapewnia nowoczesny sprzęt m.in. angiokardiograf najnowszej generacji, a przede wszystkim liczna kadra specjalistów z zakresu kardiologii zabiegowej i zachowawczej.

- Od połowy października szpital wykonał ponad 300 procedur z zakresu kardiologii inwazyjnej i 90 zabiegów wszczepienia rozruszników serca, a to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszego regionu. Te przykłady uratowanego zdrowia i życia, to wielki trud lekarzy i nasz wspólny sukces – podkreślił wicemarszałek Ziemba.

Przypomniał też drogę do tej inwestycji, która zaczęła się latem 2022 roku. Wtedy samorząd województwa, organ prowadzący szpital, podjął decyzję o stworzeniu nowych pracowni i przekazał prawie 8 mln zł na adaptację i wyposażenie pomieszczeń pod kątem przeprowadzania wyspecjalizowanych zabiegów kardiologicznych.

- To była bardzo słuszna decyzja. Jest to inwestycja, która pozwala nam na kompleksowe świadczenie usług w szpitalu i która zapewnia mieszkańcom całość opieki kardiologicznej – mówi Dagmara Bednarek, dyrektor bełchatowskiego szpitala.

O pełnym zaopiekowaniu się pacjentami z chorobami serca mówił też prof. dr hab. n. med. Zbigniew Peruga, kierownik nowej pracowni hemodynamiki.

- Pacjent ma tę kompleksowość zachowaną od samego początku, kiedy trafia na oddział ratunkowy i do pracowni, potem jest leczony na oddziale kardiologicznym i wypisywany z zabezpieczeniem o postępowanie rehabilitacyjne czy postępowanie dalszej, ambulatoryjnej opieki kardiologicznej. To bardzo ważne, że pacjent po procedurze nie zostaje sam, nie zostaje pozbawiony tej dalszej, koordynowanej opieki specjalistycznej – podkreślił. – To jest czwarty miesiąc naszej działalności. Robimy zabiegi z podstawowych zakresów kardiologii interwencyjnej, dla pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym, ale również wprowadziliśmy niewykonywane wcześniej na terenie Bełchatowa zabiegi walwuloplastyki zastawki aortalnej czy zabiegi udrożniania przewlekłych zamknięć naczyń wieńcowych.

Profesor jest przekonany, że wyposażenie i możliwości oddziału sprawią, że będzie on również miejscem stażu dla młodych lekarzy. – Nowa pracownia to też jest element przyciągania młodych ludzi, którzy chcą wykonywać nowoczesne procedury zabiegowe – dodaje.

 


Zainteresował temat?

1

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Celina Kędzierska Celina Kędzierskaranga22.01.2024 11:30

Przyjemność? To może przybliżysz nam wszystkim co nieco

00


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)22.01.2024 13:27

To dlatego wypowiedzieli umowę wynajmu powierzchni budynków szpitalnych Grupie American Heart of Poland czyli Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca PAKS. W 2010 roku miałem okazję odwiedzać tam chorego pozawale.

00


Felcio ~Felcio (Gość)21.01.2024 19:38

Miałem przyjemność być setnym pacjentem w pracowni hydrodynamiki.Pozdrawiam personel pracowni.

00


Fan ~Fan (Gość)21.01.2024 12:37

Czy można się już zapisać na kolejną dawkę eliksiru?

01


go?ć_radek ~go?ć_radek (Gość)21.01.2024 12:30

Chwalą się czy żalą?

03


Dżoana ~Dżoana (Gość)21.01.2024 11:23

W Piotrkowie też mamy szpitale i się tym nie chwalimy oprócz tego mamy nowoczesną mediatekę której wy nie posiadacie a na ul wysokiej mamy punkt pożegnań dla bąbelków na parkingu

32


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat