Rodzić można bez bólu

Niedziela, 15 października 20234
U nas urodzisz bez bólu - z taką akcją informacyjną do przyszłych mam wychodzi piotrkowski Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika. Jej celem jest zachęcenie do skorzystania ze znieczulenia, które pozwala przetrwać bardzo silne bóle porodowe.

Ładuję galerię...

Tematowi łagodzenia bólu porodowego poświęcony był program „O tym się mówi” na antenie radia Strefa FM. Do skorzystania z takiej możliwości zachęcała m.in. Anna Dzierżanowska, położna SSW w Piotrkowie.

 Fizjologiczne jest odczuwanie bólu o umiarkowanym nasileniu przez kobiety rodzące. Jeżeli ten ból jest nieznośny, to wymaga zastosowania uśmierzania, czyli tzw. analgezji. W naszym oddziale jest to możliwe dzięki zespołowi anestezjologów. Jest on obecny 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Dodatkowo każda z pacjentek jest informowana, że ma możliwość skorzystania z metod łagodzenia bólu porodowego – wskazywała Anna Dzierżanowska.

Łagodzenie bólu porodowego odbywa się poprzez tzw. metodę zewnątrzoponową. Polega ona na wprowadzeniu cewnika do kanału kręgowego i podaniu nowoczesnych leków znieczulających miejscowo. Jej zaletą jest fakt, że jest bardzo niewiele przeciwwskazań w jej stosowaniu.
Jak podkreśla Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik piotrkowskiego szpitala, takie znieczulenie jest refundowane z środków NFZ.

Jest to znieczulenie bezpłatne, skuteczne i przede wszystkim bezpieczne, zarówno dla matki, jak i dziecka. Mamy do tego dedykowany zespół anestezjologów, dzięki czemu ta usługa jest dostępna cały czas – wskazuje Bartłomiej Kaźmierczak.

 

Jak dodaje rzecznik szpitala, wszystkie pytania, co do znieczulenia porodowego, można kierować wprost do medyków na oddziale położniczym. Numery telefonów na oddział można znaleźć na załączonym plakacie.

 


Zainteresował temat?

0

1


Zobacz również

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Andzia ~Andzia (Gość)15.10.2023 21:39

To nie prawda, w ogóle pacjentką nie jest proponowane znieczulenie. W dodatku nie można żadnych dźwięków wydawac, nie mówię o krzyczenia na całe gardło, ale jakiekolwiek odczucia że bol że strach jest ze śmiechem i pogardą komentowanie na porodówce. Podejście do pacjentek gorsze niż 10 lat temu.

20


Lisia ~Lisia (Gość)16.10.2023 19:59

Dają chyba znajomym a nie zwykłym ludziom .Zachowują się jak by żyli 100 lat za murzynami

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat