Szewstwo to rzemiosło, które polega na naprawianiu oraz szyciu obuwia. Odpowiada on również za zreperowanie zniszczonych podeszew oraz wymianie obcasów. Każdy czeladnik, a potem mistrz szewski, wie, że robienie butów to również artyzm. Jest to zawód, który posiada bogatą historię.
Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Adam Krężel z Piotrkowa, który kontynuuje rodzinne tradycje szewskie zapoczątkowane w latach 50. ubiegłego wieku przez swojego dziadka w nowo otwartym zakładzie szewskim przy ul. Sieradzkiej. Zanim Pan Adam przejął działalność rzemieślniczą, naprawą obuwia zajmowali się nią kolejno babcia oraz mama Pana Adama, która z początku nie sądziła, że tradycję zakładu uda się jeszcze zachować.
Jestem bardzo dumna i bardzo się cieszę, bo myślałam, że będzie to już koniec naszej przygody z szewstwem. Na szczęście okazuje się, że najmłodszy syn zdecydował się spróbować. Rozwija się. Dokłada kaletnictwo, a to bardzo cieszy - mówiła Maria Krężel.
Wyjątkowy zakład szewski Butszew w nowym lokalu przy Sieradzkiej, to zakład rzemieślniczy, który istnieje od 1954 roku.
Jest to firma rodzinna prowadzona już przez trzecie pokolenie. Oprócz fachowej obsługi możemy zetknąć się z historycznymi urządzeniami i narzędziami szewskimi. Klimatyczny wystrój. Gratuluję właścicielom i życzę wszelkiej pomyślności - mówił obecny na otwarciu zakładu prezydent Krzysztof Chojniak.