Na prezentację składa się kilkadziesiąt dzieł stworzonych przez pięćdziesięciu artystów ludowych z województwa łódzkiego. Wszystkie zaprezentowane rzeźby i obrazy są wykonane przez osoby, które nie zajmują się sztuką zawodowo. Wystawa stworzona została dwa lata temu przez Łódzki Dom Kultury i od tego czasu wędruje przez całe województwo.
Temat Chrystusa był zawsze obecny w pracy malarzy i rzeźbiarzy, dlatego taka wystawa musiała powstać. Prezentujemy tutaj w układzie chronologicznym wydarzenia z życia Chrystusa. Było to możliwe, dlatego, że twórcy ludowi podejmują w swojej pracy wszystkie aspekty z życia Jezusa. Tytuł wystawy także jest nieprzypadkowy, ponieważ Chrystus frasobliwy stał się niejako synonimem polskiej rzeźby ludowej - mówiła Danuta Wachowska, etnograf z ŁDK.
Na wernisażu obecny był wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, który wskazywał, że wystawa ma wielowymiarowe przesłanie.
To niezwykłe ciekawe wydarzenie artystyczne. Spotkaliśmy się tutaj, aby znaleźć chwilę na pogłębioną refleksję. Refleksję nie tylko nad sztuką ludową, która ze wszech miar zachwyca wielością form i wyrazem przekazu, ale także nad przesłaniem tej prezentacji. Cieszę się, że ta wystawa zawitała także do Piotrkowa, ponieważ to miasto zasługuje na eksponowane miejsce na mapie kulturalnej województwa łódzkiego - mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba.
Wystawę można oglądać w Galerii "U Panien" (wejście od pl. Kościuszki) do 11 lutego.