- Model powstał w ramach Podstaw Przedsiębiorczości i ma na celu promocję szkoły. Uznaliśmy, że jest to fajny pomysł, bo dobrze się bawiąc mogliśmy jednocześnie z pożytkiem wykorzystać ten czas dla siebie i szkoły - mówi pomysłodawca projektu, Daniel Toszek.
Prace nad przygotowaniem wirtualnego modelu odbywały się po lekcjach. Uczniowie poświęcili na niego łącznie około 50 godzin pracy, wykonywanej przez tydzień. Nad projektem pracowała grupa pięcioro uczniów z II klasy technikum, uczących się na profilu teleinformatyka. W skład zespołu, która stworzyła wirtualny model budynku ZSP nr 2 weszli: Daniel Toszek, Patryk Sekuła, Mateusz Mirowski, Wojciech Stefański oraz jedyna przedstawicielka płci pięknej w ekipie, Patrycja Szulc.
- Może to jest nietypowe u dziewczyn, ale ja po prostu lubię grać w gry. Jest to chyba zresztą coraz bardziej popularne wśród moich koleżanek, choć cały czas nie tak jak wśród kolegów. Z chłopakami współpracowało się super i po prostu dobrze się bawiliśmy - podkreśla Patrycja.
Imponujące efekty pracy uczniów ZSP nr 2 możecie podziwiać na poniższym filmiku.
Wirtualny model budynku popularnej Piomy jest pierwszym tego typu projektem jaki mieli okazję przygotować młodzi informatycy, ale jak podkreślają nie wykluczają kolejnych, choć jeszcze nie mają pomysłu jaki obiekt mogliby tym razem odtworzyć w świecie Minecrafta.
Jak informuje Wikipedia, Minecraft to komputerowa gra survivalowa o otwartym świecie stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez Mojang Studios. Minecraft pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów położonych w losowo generowanym świecie gry. Gracz może atakować napotkane istoty, zbierać surowce czy wytwarzać przedmioty.