Nie zmienią się w stosunku do ubiegłych lat zasady korzystania z jednośladów. Aby wypożyczyć rower, wystarczy posiadać aktywne konto Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Można je założyć na stronie internetowej piotrkowskirower.pl lub poprzez aplikację. Konto będzie aktywne jeśli znajdzie się na nim co najmniej 10 złotych. Podobnie jak w latach poprzednich pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia pojazdu będzie darmowe. Czas od 21 do 60 minuty wypożyczenia będzie kosztował 1 zł. Każda kolejna godzina wypożyczenia – 2 zł.
W tym roku do dyspozycji mieszkańców będzie 80 rowerów: 68 rowerów standardowych, 5 tandemów, 3 rowery familijne i 4 rowery dziecięce. Zostaną one rozmieszczone na dziewięciu stacjach stałych i jednej czasowej:
- Osiedle Słowackiego – ul. Słowackiego, przy skrzyżowaniu z ul. Matejki;
- Osiedle Łódzka – przy skrzyżowaniu ul. Łódzkiej i Topolowej (przy sklepie Kasia);
- Dworzec Kolejowy – ul. POW (obok dworca PKP);
- Stare Miasto – Mediateka – przy ul. Słodowskiej-Curie;
- Osiedle Wyzwolenia – skwer przy rondzie Pileckiego;
- Wierzeje – przy pętli autobusowej;
- Park im. ks. J. Poniatowskiego – parking pomiędzy ul. Roosevelta a ul. Żwirki;
- Dmowskiego-Poprzeczna – ul. Dmowskiego (rejon targowiska);
- Belzacka – Basen – ul. Niemena, teren między linarium a basenem;
- Słoneczko – przy miejskim kąpielisku (stacja czasowa, od 1 czerwca do 30 września).
Ze względu na stan epidemii wdrożone zostaną szczególne zasady bezpieczeństwa. Przed startem sezonu wszystkie rowery zostaną zdezynfekowane. W trakcie sezonu operator systemu będzie prowadził dezynfekcję newralgicznych elementów rowerów w ramach codziennej pracy osób serwisujących rowery miejskie.
— Jestem przekonany, że rower miejski będzie dobrze służył zarówno mieszkańcom, jak i osobom, które przyjeżdżają do Piotrkowa Trybunalskiego — mówi prezydent Krzysztof Chojniak, apelując o zachowanie zasad bezpieczeństwa. — Bądźmy rozważni przy wypożyczaniu rowerów i pamiętajmy o przestrzeganiu wszystkich zasad sanitarnych — dodaje prezydent.