Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego przekonywał podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego, że to inwestycja bardzo ważna dla wszystkich mieszkańców ziemi piotrkowskiej. - Zagospodarowanie tego terenu pozwoli na stworzenie nowego centrum przesiadkowego dla mieszkańców całego powiatu piotrkowskiego. Obecnie warunki nie są dogodne do stworzenia tak dużej sieci połączeń, dlatego spotkałem się z wszystkimi przewoźnikami, którzy realizują przewozy na naszym terenie. Wsparli nasz powiat w zakupie dworca. Są zainteresowani tą inwestycją i zadeklarowali gotowość współpracy w zakresie tworzenia kolejnych połączeń na terenie powiatu piotrkowskiego bez udziału w ustawie o przywracaniu połączeń autobusowych. Przewoźnicy stwierdzili, że mogą realizować swoje kursy tak jak dotychczas, a jeżeli będzie taka potrzeba, rozszerzać swoją ofertę o tzw. białe plamy.
Aby ta inwestycja została zrealizowana kompleksowo, Starostwo nawiąże współpracę z piotrkowskim Urzędem Miasta. O to, jaki będzie udział magistratu w zakupie i ewentualnym zarządzaniu dworcem zapytała starostę radna Katarzyna Miśkiewicz. - Przy zakupie dworca miasto nie będzie partycypowało, będzie to nasza własność. By jednak stworzyć funkcjonalne centrum przesiadkowe, musimy ściśle współpracować z miastem i prezydentem jako organizatorem ruchu na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Trzeba chociażby przenieść przystanki, które znajdują się przy ul. Grota-Roweckiego. One obecnie nie zapewniają komfortowych warunków dla podróżujących. Poza tym chcemy wykorzystać też drugą część nieruchomości i obiekty, które przylegają do dworca, czyli toalety czy wieżę ciśnień. Projekt, który może nam pozwolić na pozyskanie dofinansowania na zagospodarowanie terenu zakłada, że będziemy dysponować większą powierzchnią gruntu. Stąd konieczność współpracy z prezydentem miasta, który zadeklarował gotowość włączenia się do wspólnych działań w tym zakresie - dodał starosta Wojtysiak.
Na sesji obecnych było 18 radnych. Wszyscy jednogłośnie wyrazili zgodę na dokonanie zmian w budżecie powiatu, pozwalających m.in. na zakup dworca. Wstępnie strony ustaliły, że do 30 listopada zostanie podpisana umowa przedwstępna nabycia prawa użytkowania wieczystego tej nieruchomości. Do 31 stycznia 2020 roku ma zostać zawarta umowa ostateczna. Następnie w ciągu 7 dni od jej zawarcia nastąpi wydanie nieruchomości. Koszt wykupu to 2,67 mln zł, z czego 10% przekazane zostanie sprzedającemu w 2019 roku, a reszta w 2020.