W tym roku konkurs szatkowania kapusty odbył się w Domu Ludowym we Wronikowie. Po raz pierwszy Święto Kiszenia Kapusty organizowane przez Stowarzyszenie Gospodyń Gminy Rozprza zostało przygotowane wspólnie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Wronikowa i Gminy Rozprza „Przyjazna Wieś”. Przewodniczącą Stowarzyszenia jest sołtys Wronikowa Teresa Sikorska. Stowarzyszeniu z Wronikowa udało się pozyskać na ten cel grant ze Starostwa Powiatowego.
W konkursie na najlepiej zszatkowaną kapustę wzięły udział panie z 18 kół. Rywalizacja była naprawdę zawzięta, ale pełna śmiechu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Stanisław Cubała - starosta powiatu piotrkowskiego, Janusz Jędrzejczyk - wójt gminy Rozprza, Piotr Łączny - wójt Łęk Szlacheckich oraz Tomasz Gemel - przewodniczący Rady Gminy Rozprza.
Po naradzie jury jednogłośnie stwierdziło, że w tym roku poziom szatkowania kapusty był tak wysoki, że każde z kół otrzymuje I miejsce. Natomiast w konkursie na najlepsze przebranie całego Koła niekwestionowane pierwsze miejsce zajęły panie z Longinówki. Tuż za nimi na podium uplasowało się KGW Truszczanek, a na III miejscu KGW Mierzyn. Wyróżniono również strój pań z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi. Królową tegorocznego kiszenia kapusty została Katarzyna Kowalska z Rajska Małego. Tytuły wicekrólowych otrzymały Urszula Szymańska i Beata Famulska.
W tym roku po raz pierwszy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjazna Wieś został zorganizowany konkurs na najlepsze potrawy. Pierwsze miejsce w tej kategorii otrzymało Koło Gospodyń Truszczanek, drugie KGW Longinówka, a na trzecim miejscu podium stanęły panie z KGW w Mierzynie. Pozostałe koła za przygotowane potrawy otrzymały wyróżnienia. Nagrody wręczyła przewodnicząca stowarzyszenia Terasa Sikorska.
Ukiszona kapusta zostanie wykorzystana przy przygotowaniu potraw na spotkanie opłatkowe, które w tym roku odbędzie się w pierwszą sobotę grudnia w Gimnazjum w Rozprzy.
Pieczę nad całym konkursem oraz przebiegiem spotkania trzymała przewodnicząca Stowarzyszenia Gospodyń Gminy Rozprza Elżbieta Piątek, która czuwa by tradycje w gminie były podtrzymywane i każdy o nich pamiętał. Dzięki takiemu zaangażowaniu możemy być pewni, że Święto Kiszenia Kapusty i wiele innych na długo pozostaną w gminie Rozprza. Fundatorem kapusty do konkursu byli Małgorzata i Remigiusz Ryżewscy z Rozprzy.