Odmowa udzielenia świadczenia medycznego, niewłaściwe podanie leku – sprawdź za co jeszcze przysługuje Ci odszkodowanie

Środa, 23 listopada 20160
Błędy medyczne istniały zawsze. Mimo iż stanowią raczej incydentalny element procesu leczenia, ich skutki mogą okazać się dramatyczne. Na szczęście mamy coraz więcej odwagi i determinacji w dochodzeniu swoich praw, a także w wyjaśnianiu przyczyn zaistniałych błędów i domagania się w tym względzie stosownego zadośćuczynienia. Jeśli zastanawiasz się, czy w zaistniałych okolicznościach przysługuje Ci odszkodowanie za błąd lekarza, pielęgniarki, czy też ratownika medycznego – postaramy się wyjaśnić wątpliwości.
Odmowa udzielenia świadczenia medycznego, niewłaściwe podanie leku – sprawdź za co jeszcze przysługuje Ci odszkodowanie

Czy działanie, które Ci zaszkodziło to błąd medyczny?

Niemal każde działanie (lub też zaniechanie stosownego działania) dokonane przez lekarza, pielęgniarkę, ratownika medycznego, czy też inną osobę wykonującą zawód medyczny, a skutkujące szkodą danej osoby w postaci uszczerbku na zdrowiu, uszkodzenia ciała, a także śmierci, może być uznane za błąd medyczny. Konieczne jest jednak w tej kwestii spełnienie pewnych warunków i wystąpienie określonych okoliczności.

 

Po pierwsze, działanie, np. lekarza, musi mieć charakter winy. Jeśli lekarz działa bezprawnie, czyli narusza reguły i procedury prawidłowego postępowania, a także wykonuje swoje obowiązki w sposób niedbały i lekceważący, można wnioskować o jego winie w zakresie popełnionego czynu.

Po drugie, wynikiem takiego działania musi być konkretna szkoda pacjenta.

Po trzecie, pomiędzy winą i szkodą powinien istnieć związek przyczynowy, a zatem konkretny uszczerbek na zdrowiu, stanowi rezultat danego działania lub zaniechania.

 

Jakie zdarzenie może być błędem medycznym i za jakie błędy można oczekiwać odszkodowania?

Każda sprawa, każde wydarzenie i działanie skutkujące negatywnymi dla naszego zdrowia konsekwencjami powinno być traktowane bardzo indywidualnie, bowiem każdy przypadek to inne okoliczności, czas i miejsce, a także szereg różnych czynników dodatkowych. Jednak pewien zakres działań i szkód jest nieco bardziej powszechny, to między innymi:

- pomyłki dotyczące zakresu przeprowadzanego zabiegu,

- brak właściwej diagnozy, mimo rozwoju choroby (np. w przypadku nowotworu),

- niezdiagnozowanie przez personel medyczny złamania,

- odmowa udzielenia choremu świadczenia medycznego,

- błędy i pomyłki powstałe podczas porodu,

- błędne podanie leków i zakażenia pacjenta.

 

Jeśli jesteś ofiarą błędu medycznego, możesz starać się nie tylko o odszkodowanie

Poza odszkodowaniem, będącym finansową naprawą zaistniałej szkody, w przypadku uszkodzenia ciała i wywołania rozstroju zdrowotnego pacjenta, możesz ubiegać się także o rentę i zadośćuczynienie. Wszystkie te świadczenia mają formę pieniężną, a ich uzyskanie związane jest z koniecznością spełnienia określonych warunków, udowodnienia winy, zgromadzenia właściwych dokumentów itp. To bardzo często długi i wyczerpujący proces dowodowy i roszczeniowy, który dotyka już chorą i poszkodowaną osobę.

 

W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy w zakresie dochodzenia swoich praw odszkodowawczych. Wejdź na http://www.kompensja.pl/ i dowiedz się, jak uzyskać odszkodowanie za błąd medyczny.

 

/Materiał powstał we współpracy z kompensja.pl


Zainteresował temat?

1

8


Zobacz również

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat