- Inwestycji jest bardzo dużo. Ten rok jest wyjątkowy i rekordowy, jeśli chodzi o ilość inwestycji (w tym momencie jest ich już 56), zrealizowaliśmy około 70 procent. Kapitał ludzki jest u nas priorytetem rozwoju, ale żeby ściągnąć tutaj ludzi, trzeba inwestować – przekonywał wójt gminy, Roman Drozdek.
Temat inwestycji podjął także Bartosz Rzędkiewicz, dyrektor Departamentu Partnerstwa i Komunikacji Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, której jedną z podstref jest właśnie gmina Wola Krzysztoporska.
- Jesteśmy bardzo dumni, gdy gminy posiadają dobre tereny, które mogą być przeznaczone na nowe inwestycje. Liczymy na to, że wspólnie z władzami gminy i tymi, którzy tych inwestycji chcą, będziemy działać, by ściągnąć inwestorów, także tych lokalnych – przekonywał.
- Od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej udało się nam pozyskać około 30 milionów złotych. Największym przedsięwzięciem jest jak dotąd budowa kanalizacji na terenie pięciu miejscowości oraz budowa oczyszczalni ścieków w Woli Krzysztoporskiej – mówił Dominik Ambrozik, sekretarz gminy. - Warto przytoczyć termomodernizację Zespołu Szkolno-Gminnego czy Gminnego Ośrodka Kultury i wspomnieć, że udało się nam pozyskać 3 miliony złotych na przeróżne szkolenia pracownicze dla mieszkańców gminy. Przeszkolono ponad 500 osób, które uzyskały np. prawo jazdy w kategorii C, C+E, uprawnienia do obsługi wózków widłowych czy ukończyły kurs spawania – wymieniał dalej.
W studiu pojawił się także Tomasz Woźniak, przewodniczący gminnego LZS i trener zespolu LUKS ATHLETIC. Warto podkreślić, że szczególnie zapasy mają w Woli Krzysztoporskiej długą i bogatą tradycję.
- Ostatnio na wojewódzkiej spartakiadzie zajęliśmy drugie miejsce wśród gmin i powiatów województwa łódzkiego. Jesteśmy także najlepszą sekcją turystyczną w województwie – wspomniał trener. - Kulb powstał w 2008 roku. Najmłodsi trenują w grupach dla dzieci, młodzików, kadetów, juniorów. Mamy już osiagnięcia, medale mistrzostw Polski i zawodów ogólnopolskich.
O walorach turystycznych i grupie "Patriotycznie zakręceni" opowiadała Beata Wieczorek, radna i animatorka działań turystycznych. - Jesteśmy zakręceni nie tylko pod względem patriotycznym, ale także turystycznym, sportowym i kulturalnym. Organizujemy spływy kajakowe, wyjazdy do teatru czy rajdy piesze.
Jakie są najbliższe plany, jeśli chodzi o imprezy kulturalne? - 28 sierpnia dożynki gminne w miejscowości Glina. 4 września uroczystości patriotyczno-religijne pod patronatem ministra obrony narodowej na Górach Borowskich. Z kolei 1 października impreza związana z kultywowaniem tradycji kulinarnych "Smaki królowej Bony" i promowaniem polskiej, zdrowej żywności - mówił Mariusz Wieczorek z Gminnego Ośrodka Kultury.