- Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki wielkiemu, osobistemu zaangażowaniu pana Ryszarda Cieślaka, sołtysa wsi Mzurki – podkreśla Zbigniew Ziemba, prezes Stowarzyszenia Ziemia Piotrkowska, a jednocześnie wicestarosta piotrkowski.
Dodajmy, że pomysł odtworzenia kapliczki był dziełem zmarłej Leokadii Cieślak z domu Kotas urodzonej i zamieszkałej w Żądle, matki obecnego sołtysa. Kapliczkę poświęcili 20 maja ks. kanonik Marian Wiewiórowski, proboszcz parafii w Gomulinie, oraz ks. Jerzy Wójcik, proboszcz parafii w Suchcicach.
- Według legendy pierwsza kapliczka z figurką św. Jana Nepomucena powstała w latach 1807 – 1812, ufundowana przez wojsko napoleońskie między granicami wsi Mzurki, Żądło i Woźniki przy rozlewisku. Druga (ufundowana przez Wawrzyńca Wiśniewskiego z Gomulina) poświęcona została 21 maja 1900 r. przez proboszcza parafii w Gomulinie ks. Rajmunda Kamińskiego. W 1940 r. usunięta została przez dwóch miejscowych gospodarzy decyzją władz okupacyjnych hitlerowskich Niemiec w czasie II wojny światowej. Obaj gospodarze uczestniczący w zniszczeniu drewnianej kapliczki po kilku latach zginęli śmiercią tragiczną – opowiada Wojciech Kamiński, prezes OSP z Gomulina.
Na uroczystym poświęceniu nie zabrakło fundatorów kapliczki: Ewy i Antoniego Bujakowskich z Żądła, Andrzeja Jankowskiego z Suchcic, Karola Dzieja z Mzurek, Grażyny i Józefa Stępniów. Byli też: wicestarosta piotrkowski Zbigniew Ziemba z Woli Krzysztoporskiej, Bożena Zielińska wójt gminy Drużbice, Tadeusz Wilczyński – przewodniczący Rady Gminy w Drużbicach, Teresa i Czesław Małeccy z Woźnik, Maria Bujakowska z Żądła i Henryk Kluf z Woźnik, którzy zadbali o wygląd i wskazali miejsce kapliczki. Nie zabrakło także pomagającej w budowie społeczności lokalnej z Mzurek. Przed poświęceniem prelekcję o św. Janie Nepomucenie wygłosiła dr Aldona Plucińska, etnograf z Muzeum Archeologiczno-Etnograficznego w Łodzi.