Ilu z nas nie złożyło deklaracji śmieciowych?

Tydzień Trybunalski Wtorek, 21 lipca 20159
Z deklaracji śmieciowych złożonych (kolejny raz) przez piotrkowian wynika, że w Piotrkowie Trybunalskim mieszka dokładnie 63 121 osób. Tak było kilka tygodni temu. Liczba ta – jak informuje magistrat – na bieżąco ulega zmianie. Dziś jest to 62 994. Co jeśli ktoś nie wywiązał się ze złożenia deklaracji, czyli próbuje uchylić się od płacenia za odbiór śmieci?
Ilu z nas nie złożyło deklaracji śmieciowych?

Liczba osób faktycznie zamieszkujących w Piotrkowie jest i będzie ruchoma, bo właściciele nieruchomości składają deklaracje zmieniające, w których zmniejszają lub zwiększają wcześniej podaną liczbę osób, najczęstsze przyczyny to zgon, narodziny, wyjazd za granicę; sytuacje, kiedy student zmienia adres zamieszkania na czas nauki; wyjazd wakacyjny na okres dłuższy niż 1 miesiąc.


Jakimi środkami dysponują urzędnicy wobec tych, którzy deklaracji nie złożyli? Najpierw wysyłane są wezwania. Najczęściej po otrzymaniu takiego pisma właściciel nieruchomości zgłasza się do siedziby Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w wyznaczonym terminie i wypełnia dokument.


Jeśli mimo wezwań właściciel nieruchomości w dalszym ciągu nie składa deklaracji, konieczne jest wszczęcie postępowania, które kończy się wydaniem decyzji określającej wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (na podstawie ordynacji podatkowej).
Poza tym firmy odbierające odpady zobowiązane są do przekazywania informacji o nieruchomościach, z których wystawiane są odpady, a nie są ujęte w wykazie nieruchomości zamieszkanych (wykaz tworzony na podstawie składanych deklaracji). Po otrzymaniu takiej informacji właściciel wzywany jest do złożenia wyjaśnień i deklaracji.


- Dodatkowo adresy nieruchomości, które znajdują się w naszej bazie danych, a z których nie złożono deklaracji, sprawdzane są z wypisem z rejestru gruntów (działki narożne, jeden budynek, dwa adresy, deklaracja złożona z jednego, drugi adres widnieje jako nieruchomość, z której nie złożono deklaracji). Wysyłane są również zapytania do Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji o bieżące zużycia wody na wybranych nieruchomościach, co może potwierdzić stałe przebywanie – informuje nas Krzysztof Rudzki z Biura Prasowego piotrkowskiego magistratu.


Nieruchomości w miarę możliwości kontrolowane są również w terenie, dzięki temu urzędnicy mają informację czy budynek znajdujący się na mapie – oznaczony jako nieruchomość w budowie – w rzeczywistości nie jest już zamieszkany.


as


Zainteresował temat?

2

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

polak mały ~polak mały (Gość)21.07.2015 19:16

Jak Juko przejęło wywóz śmieci , tak popsuli kosz na śmieci w Rynku Tryb.2 i do tej pory stoi ten popsuty i śmierdzący kosz na podwórku. Oczywiście, za wywóz sobie karzą płacić i to sporo. Takie moje spostrzeżenie.

10


Tolei ~Tolei (Gość)21.07.2015 17:01

A Ci co koczują cały rok w domkach kempingowych na działkach lub nad zalewem? Co z takimi?

01


Leito ~Leito (Gość)21.07.2015 14:07

Przypomnijcie sobie wszyscy jak to cenowo wychodziło zanim wprowadzono ten kretyński podatek. Ubrali tenże kolejny podatek w ochronę środowiska, ekologię i inne farmazony a ciemny lud łyknął haczyk wyśmienicie.

31


mom ~mom (Gość)21.07.2015 15:09

Praca urzędnika zaczyna się od czajnika! ! ! ....... i szukania śmieci ........ które nadal uprzątane są nieterminowo i bałaganiarsko ..........

30


Zanzi ~Zanzi (Gość)21.07.2015 09:23

Cytuję:
Wysyłane są również zapytania do Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji o bieżące zużycia wody na wybranych nieruchomościach, co może potwierdzić stałe przebywanie

Inwigilacja pełną gębą, daniny nie unikniesz biedny mieszkańcu ;)

30


Jakub Jakubranga21.07.2015 08:38

W gminie Rozprza jest jeden pojemnik na śmieci na posesji do którego nie można nic wrzucac! Szkło, plastik, papier, popiół itd trzeba wywozić samemu do różnych miejsc, a kto mi za paliwo zapłaci? Za co gmina bierze pieniądze za smietniki do ktorych nie wolno nic wrzucac? W innych gminach umieją dać pojemniki lub worki na segregacje, a w tej gminie nic i jeszcze płać! Ludze weźmy sie za to! Gdy dzwoniłem do Urzędu Gminy jakaś Pani powiedziała mi że ona wie ze jest taka sytuacja i nic nie zrobią. Płacimy to wymagajmy.

20


gość 21 ~gość 21 (Gość)21.07.2015 08:03

Jednym słowem mafia urzędnicza chce sciagac haracz bo innaczej tego nazwać sie nie da

60


pttt ~pttt (Gość)21.07.2015 07:57

Powinni sprawdzać bo dużo ludzi nadal pali śmieci (kto wie czy nadal nie wywozi do lasu) - dom niby nie oddany do użytku a tak naprawdę mieszka tam rodzina już od paru lat.

42


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat