Piotrkowskie Targi Ogrodnicze to niepowtarzalna okazja do poznania nowoczesnych sposobów pielęgnacji, ciekawych aranżacji ogrodowych, a także do zakupu nowych i poszukiwanych gatunków roślin.
Ogrodniczy asortyment przedstawiło ponad 100 firm z całego kraju. Ekspozycja targowa zlokalizowana była na około 2 hektarach powierzchni.
Podczas Targów wystawcy z branży ogrodniczej oferowali nasiona kwiatów i warzyw, cebule kwiatowe, rośliny rabatowe, balkonowe, skalne i doniczkowe, byliny, pnącza, zioła, materiał szkółkarski, a ponadto ceramikę ogrodową, oświetlenia, fontanny, ryby do oczek wodnych. Były też podłoża, nawozy, środki ochrony roślin, meble ogrodowe i elementy architektury krajobrazu, narzędzia i sprzęt ogrodniczy. Fachowcy z firm zajmujących się projektowaniem i aranżacją ogrodów doradzali zainteresowanym, jak udekorować wnętrza roślinnością, a także udzielali wskazówek dotyczących urządzania i pielęgnacji terenów zielonych. Na Targach nie zabrakło też stoisk promujących tzw. zieloną energię, m.in., kolektory słoneczne.
ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
Imprezie towarzyszyły konkursy: Najciekawsze Stoisko Targów i Konkurs BHP w Rolnictwie zorganizowany przez ŁODR z siedzibą w Bratoszewicach, Placówkę Terenową Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Tomaszowie Mazowieckim oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi Oddział w Piotrkowie Trybunalskim.
Specjaliści ŁODR udzielali zainteresowanym profesjonalnych porad w zakresie transferu wiedzy i innowacji do praktyki rolniczej, tj. nowych środków w PROW 2014–2020, integrowanej ochrony roślin, nowych technologii, a także wniosków obszarowych.
Na Piotrkowskich Targach Ogrodniczych były też kiermasze wyrobów rękodzieła ludowego, i artystycznego. Pszczelarze mieli produkty z wosku i miody różnych odmian, a także miody pitne. Nie brakowało też żywności ekologicznej i regionalnej. Zwiedzanie i kupowanie umilały występy zespołów folklorystycznych.
Szczególny charakter Targów „Pamiętajmy o ogrodach” podkreślił patronat ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego, wojewody łódzkiego Jolanty Chełmińskiej oraz marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia.