Jakie są szanse na dofinansowanie, o tym podczas ostatniej sesji Rady Miasta mówiła Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta w Piotrkowie. - Wniosek, który miasto złożyło ponad 2 lata temu, znajduje się nadal na liście rezerwowej, mamy informację, że na drugiej pozycji. Od tego czasu czekamy na wolne środki, które miały się pojawić po rozstrzygnięciu w postępowaniu przetargowym przez innych beneficjentów, którzy podpisali umowy. Wiemy, że Zarząd Województwa dysponuje wolną kwotą, ale nie ma decyzji, czy ta kwota zostanie przeznaczona na wnioski czekające na liście rezerwowej. Z naszej strony jesteśmy w zasadzie przygotowani do podpisania umowy, brakuje nam tylko projektu technicznego ulicy Starowarszawskiej. Już rozstrzygnęliśmy postępowanie przetargowe w tej sprawie. Myślę, że na początku przyszłego roku będziemy mieć to opracowanie. Jeśli chodzi o pozostałe zadania, w przypadku “Chrobrego” mamy zlecony program funkcjonalno-użytkowy. Na budynek przy Sieradzkiej 8 ten program został już opracowany. Ulice, które były objęte wnioskiem, a więc Rwańska, Rycerska, POW, mają gotowe i ważne pozwolenia na budowę. Z naszej strony nie ma przeciwwskazań, żeby realizować ten projekt. Natomiast brak decyzji o współfinansowaniu powoduje, że tak naprawdę działalibyśmy na własne ryzyko, nie mając pewności, że kiedykolwiek poniesione nakłady będą zrefundowane. W związku z tym z dużymi przetargami na realizację wstrzymujemy się do czasu decyzji Zarządu Województwa.
Przypominamy, że w ramach pierwszego etapu TWK wykonano: remont elewacji budynku wieży ciśnień, rozbudowano systemu monitoringu (6 nowych kamer), przebudowano ulicę Dąbrowskiego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz remont i modernizację budynku Ośrodka Działań Artystycznych przy ul. Dąbrowskiego, wyremontowano budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z przyległym terenem, przebudowano ul. Zamkową (na odcinku: plac Czarnieckiego - ul. Jerozolimska) wraz z przebudową mostu, wykonano kanalizację deszczową w ulicy Sienkiewicza, rozbudowano ulicę Słowackiego (na odcinku: Słowackiego 23 - plac Kościuszki), przebudowano plac Czarnieckiego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, przebudowano ring ulic: Pijarska, Łazienna-Mokra, Konarskiego, Krakowskie Przedmieście (na odcinku: Pijarska – Grodzka).
Przebudowa Słowackiego była ostatnim elementem pierwszego etapu projektu, który realizowany był od 2008 roku, a którego zadaniem było przywrócenie do życia staromiejskiej tkanki, nadanie jej funkcji turystycznych, kulturalnych, gospodarczych i publicznych oraz poprawa jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Wartość całego projektu Trakt Wielu Kultur II to ponad 22,5 miliony złotych.
as
***
II etap TWK miałby obejmować: remont ul. Farnej (już wykonany), przebudowę ulicy POW, renowację elewacji Zamku Królewskiego oraz remont fragmentu ulicy Rycerskiej i Rwańskiej. W ramach Traktu remontu doczekać miałoby się również I LO im. Bolesława Chrobrego, a z myślą o tej właśnie inwestycji wykonane zostały już m.in. badania wilgotności murów czy badania konstrukcji budynku. Remont “Chrobrego” obejmować będzie naprawę elewacji (łącznie z wymianą rynien spustowych), wymianę dachu, uzupełnienie więźby, naprawienie stropu nad aulą, wykonanie odwodnienia od strony ulicy Pijarskiej.
- MZK na Święta – zmiany w rozkładzie jazdy
- Policja apeluje: Uważajcie na fałszywe oferty wypoczynkowe
- Zderzenie pojazdów przy Hali Targowej w Piotrkowie. Kierowca wymusił pierwszeństwo
- Ścieżka rowerowa Piotrków - Przygłów oficjalnie otwarta
- Policja apeluje o bezpieczną podróż podczas świątecznych wyjazdów
- ZUS wypłacił ponad 151,2 tys. świadczeń "Aktywnie w żłobku" na 214,4 mln zł
- Pożar ciężarówki na A1
- Miejskie wigilie w regionie. Piotrków, Bełchatów, Opoczno, Tomaszów, Łódź
- Ponad 1,3 mln zł umorzonej pożyczki