Pierwsza wystawa to Przekroczenie I autorstwa Tomasza Barana i Michała Zawady.
Tomek Baran (ur. 1985) zajmuje się malarstwem. To absolwent krakowskiej ASP. W swoim działaniu nawiązuje do nurtu minimalizmu i ekspresjonizmu abstrakcyjnego – czerpie z jego form, przetwarza je, cytuje. Tworzy przede wszystkim wielkoformatowe obrazy. W roku 2011 został nagrodzony w 13. edycji Konkursu Gepperta, poświęconego młodemu malarstwu. Autor wystaw indywidualnych, m.in. w galeriach AS i f.a.i.t w Krakowie, stypendysta MKiDN oraz laureat Starbag Art Award.
Michał Zawada (ur. 1985) to artysta wizualny, absolwent historii sztuki na UJ oraz malarstwa na krakowskiej ASP. Aktualnie doktorant ASP pod kierunkiem prof. Andrzeja Bednarczyka. W swojej twórczości skupia się na analizie obrazu jako zjawiska dialektycznego i antropologicznego.
Autorami drugiej wystawy, Przekroczenie II, są Bartek Kokosiński, Mateusz Okoński, Marta Sala, Łukasz Stokłosa.
Marta Sala (ur. 1985) zajmuje się malarstwem, projektowaniem i szyciem kostiumów oraz nowym kuratorstwem. W 2010 roku uzyskała dyplom w Pracowni prof. Leszka Misiaka na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Artystka uprawia malarstwo o podłożu psychologicznym, ściśle związane z intuicyjnym doznaniem złożoności natury ludzkiej.
Łukasz Stokłosa (ur. 1986) zajmuje się głównie malarstwem, fotografią, tworzy obiekty, video. Ukończył krakowską ASP w pracowni prof. Jacka Waltosia. W swojej twórczości przetwarza motywy sztuki dawnej i świata filmu, zmieniając ich kontekst, kreuje alternatywną symbolikę.
Bartosz Kokosiński (ur. 1984) jego domeną jest malarstwo, instalacja, video. Absolwentem ASP w Krakowie w pracowni Andrzeja Bednarczyka i Witolda Stelmachniewicza. Głównie zajmuje się obrazem i obrazowaniem. Wykorzystując malarstwo i małe kolekcje tworzy obrazy pożerające rzeczywistość. Jest trzykrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatem nagrody Fundacji Elizabeth Greenshields z Kanady.
Kuratorem wystawy jest Katarzyna Wąs (ur. 1985), absolwentka historii sztuki UJ, podyplomowych studiów gender i dyplomacji kulturalnej, kuratorka. Współpracowała z wieloma galeriami przy organizacji indywidualnych wystaw artystów. Koordynatorka w MOCAK-u Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, redaktora czasopisma „MOCAK Forum”.
Wystawy potrwają do 4 listopada. Zapraszamy!
- Książka na weekend – zestaw dla młodzieży i miłośników tenisa
- Przed nami XVII Dobroczynny Bal Karnawałowy w Gorzkowicach
- Premiery w kinie Helios
- MOK w Sulejowie zaprasza na stand-up Michała Pałubskiego
- Za nami performance: „Kresy przestworu” w ODA
- MOK ogłasza nabór do zespołu "Ewki"
- Ferie z Mediateką
- Książka na weekend - styczeń z dreszczykiem
- Przed nami moc koncertów noworocznych w Piotrkowie oraz regionie