- Lokalne kluby piłkarskie często nie są w stanie same odpowiednio zabezpieczyć meczów - mówił Stanisław Sipa. - Cały świat uprządkował sprawy bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich, związane z niewłaściwym zachowaniem kibiców. My w naszym kraju tego tematu nie możemy uporządkować. Sytuacja, jaka utworzyła się w naszym kraju spowodowała, że kluby nie są w stanie same zapewnić porządku na obiektach piłkarskich. Gdyby kluby w tej chwili musiały wynająć specjalistyczne służby, firmy ochroniarskie, to budżet, który mają przeznaczony na cały rok wystarczyłby na miesiąc, góra dwa – zaznaczył Sipa.
Podispektor Artur Wnuk, naczelnik wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Piotrkowie wyjaśnia, że mecze piłkarskie na terenie miasta i powiatu są uwzględniane w cotygodniowych planach zabezpieczających. - Funkcjonariusze zajmujący się tym zagadnieniem planistycznym uzyskują analizy z zespołu do spraw kibiców, otrzymują informacje od komendantów komisariatów. Dostajemy także informacje od prezesów klubów, z innych powiatów, a my przygotowujemy zabepzieczenie – mówił.
Jak podsumował policjant, to właśnie informacje wyprzedzające od przedstawicieli klubów są w tym przypadku kluczowe. Podkreśla jednocześnie, że współpraca pomiędzy klubami a policją układa się coraz lepiej.
(Strefa FM)
- O włos od tragedii w Starej Wsi. Nagranie wideo z przejazdu kolejowego
- Co wolno, a czego nie wolno Panu, Panie Prezydencie.
- Ostatki z Piliczanami w Sulejowie
- Po tragedii nastolatka. Znamy wyniki kontroli doraźnej w I LO w Piotrkowie
- Inspekcja Weterynaryjna ostrzega - ogniska ptasiej grypy
- Zakończyły się prace nad przebudową trzech odcinków dróg gminnych Aleksandrowa
- Boiska Sportowe nad zalewem w Czarnocinie
- Piotrków. Areszt dla czterech paserów
- Śmiertelny wypadek w Ostrowie. Dachował samochód. Nie żyje 69-letnia pasażerka