metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
cytat ~cytat (Gość)22.11.2013 16:20

Wypowiedzi ks. Arcybiskupa Mokrzyckiego: W październiku kontrowersje wzbudziły również słowa przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika, który wypowiedział się na temat dzieci wykorzystywanych przez księży. - Wielu tych molestowań (dzieci przez księży - przyp. red.) udałoby się uniknąć, gdyby te relacje między rodzicami były zdrowe - mówił abp Józef Michalik.
- Myślę, że przejęzyczył się, nie pomyślał nad tym głębiej, nieodpowiednio się wyraził. Abp Michalik jest człowiekiem prawym i nigdy co do jego nauczania, doktryny, nie było żadnych zastrzeżeń. Mam do niego pełne zaufanie.


Trudno jednak lapsusem nazwać słowa ks. Ireneusza Bochyńskiego, który w wywiadzie stwierdził, że zna przypadki, że życie intymne dzieci wymaga nieraz wcześniejszego zaspokojenia.
- Nie podzielam tej opinii, bo żaden przypadek pedofilii nie może być usprawiedliwiany. To, co powiedział, nie jest zgodne z nauką Kościoła i nie możemy tego traktować jako lapsus, ale ewidentne nadużycie.

00


... ~... (Gość)22.11.2013 21:09

Gdzie są wpisy z dn.18.11.2013 ???????? Te pozytywne wpisy !
Z 19.11.2013 też nie ma wszystkich !!!!!!!!!! a były !

00


zwrot ~zwrot (Gość)23.11.2013 12:59

"oli" napisał(a):
Czy ta skromność nie pozwoliła mu powiedzieć "Szczęść Boże" na mszy powitalnej? Czekałam na jedno ciepłe słowo... na jeden szczery uśmiech...


Jak ktoś obcy wchodzi do twojego domu, to pakuje się od razu za próg, czy czeka na "zapraszam"?
Trzeba było tyle nie czekać, tylko się spróbować uśmiechnąć do niego- mnie się udało. I to, co dostałam w odpowiedzi upewniło mnie, że zostanę w tej wspólnocie. Może przestanie ona w końcu być hermetycznym kółkiem wzajemnej adoracji.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat