metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Radny ~Radny (Gość)09.04.2024 18:47

Dlaczego maja być dotacje do fotovoltaiki- ta musi się opłacać takie powinny być spełnione warunki, a ja nie zakładam to tylko płacę podatki i nic z tego nie mam

20


RTY ~RTY (Gość)09.04.2024 19:52

coś ruszyło w tej Woli, oby wiecej dotacji dla zwykłych mieszkańców

22


gliny ~gliny (Gość)09.04.2024 13:44

co to było na Glinie na spotkaniu z Ziembą? Na zebraniu w miejscowości Glina u Zbigniewa Ziemby poruszony był temat montażu fotowoltaniki, gdzie mieszkańcy zostali zwolnieni z podatku z tego co mi wiadomo część osób założyła i podatku nie płacili przez jakiś okres 3-5 lat a na pytanie dlaczego informacja nie poszła publicznie bo podobno budżet by tego nie wytrzymał.

70


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)09.04.2024 23:43

Cytuję:
„Kopciuchy” zamienione zostaną na nowe, ekologiczne źródła ciepła


A o tym, co jest "ekologicznym źródłem ciepła" decyduje aktualna "mądrość etapu". Kiedy Niemcy zarabiali na dystrybucji rosyjskiego gazu, to gaz był najbardziej ekologiczny. Jak im Amerykanie wysadzili rurę w Bałtyku, to się nagle okazało, że od gazu "ekologiczniejszy" jest pellet, którego Niemcy - tak się dziwnie składa - są największym producentem w eurokołchozie. Co prawda spalanie gazu nie emitowało pyłów, a spalanie pelletu emituje, ale teraz obowiązuje taka "mądrość etapu" i z tym dyskutować nie można. Jak Niemcy zostaną oficjalnym dystrybutorem na eurokołchoz szytych gdzieś w Chinach czy Bangladeszu kufajek i kalesonów, to jedynym dopuszczalnym i "najbardziej ekologicznym" źródłem ciepła dla plebsu będą kufajki i kalesony. Tak będzie, nie zmyślam.
Wymieniajcie, wymieniajcie, i radujcie się, że zrobiliście dobry interes, bo za kilka lat wraz z kolejną "mądrością etapu" i tak zakażą Wam z tego korzystać. A tak przynajmniej macie jakieś urozmaicenie w swoim szarym życiu, a i pieniędzy nie wydacie na jakieś głupoty, tylko na szczytny "ekologiczny" cel.

Cytuję:
W tych miejscowościach w nowym sezonie grzewczym oddychać będzie można znacznie czystszym powietrzem.


O, i już będzie podstawa, aby od tubylców i przyjezdnych pobierać jakąś opłatę uzdrowiskową, bo dlaczego oddychanie "czystszym powietrzem" miałoby być za friko? ;)

40


rolnik z Woli ~rolnik z Woli (Gość)10.04.2024 07:37

ja polecam ulgę inwestycyjną w podatku rolnym - szczególnie dla rolników

20


pellet ~pellet (Gość)10.04.2024 18:42

pellet:
Niemcy: 3,57 mln t.
Francja: 2,05 mln t.
Polska: 2 mln t.
Szwecja: 1,81 mln t.
Łotwa: 1,77 mln t.
Austria: 1,74 mln t.
Estonia: 1,5 mln t.
Belgia: 0,82 mln t.
Hiszpania: 0,77 mln t.
Portugalia: 0,76 mln t.

10


ekologia prawdziwa ~ekologia prawdziwa (Gość)10.04.2024 19:51

totalna bzdura... po prostu ma ktoś zarobić i tyle. Korpoeko
Najbardziej ekologiczne jest drewno. Nie? Proszę uwędzić na ekogroszku kiełbasę... jak taki ekologiczny i zdrowy :D

20


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat