Artykuły do tagu: wyprawka

Wyprawka dla niemowlaka — co kupić dla noworodka?
Wyprawkę przygotowujemy po to, by ułatwić sobie pielęgnację maluszka. Przygotowania do porodu i kompletowanie wyprawki to ważny element codzienności w czasie ciąży. Jak skompletować funkcjonalne i potrzebne rzeczy w dobrej kolejności? Staramy się podpowiedzieć w artykule — zapraszamy!
Wyprawka szkolna nie tanieje
Rozpoczęcie roku szkolnego coraz bliżej. To oznacza, że rodzice intensywnie przygotowują wyprawki dla swoich dzieci. Często muszą mierzyć się z wysokimi cenami artykułów szkolnych.
01.07.2023 12:40
300 złotych do wzięcia
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie będą mogli wnioskować o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. Świadczenie przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.
Szkolna wyprawka uderzy po kieszeni?
Powoli zbliża się koniec wakacji i pierwszy dzwonek, wzywający uczniów na lekcje. Tegoroczne przygotowania do nowego roku szkolnego mogą być bardziej bolesne dla rodziców niż w ubiegłym roku. W piotrkowskich księgarniach i sklepach papierniczych już wzmożony ruch.
Prezydent obdarował małego Eryka
3 stycznia w godzinach wieczornych w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka przy ul. Roosevelta na świat przyszedł Eryk, pierwszy piotrkowianin 2022 roku. Z tej okazji szczęśliwego tatę gościł w poniedziałek (10.01) prezydent miasta Krzysztof Chojniak.
Wnioski o 300 plus tylko do końca listopada
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca uwagę, że czas na składanie wniosków o tzw. „wyprawkę szkolną” powoli zbliża się do końca. Wnioski z programu „Dobry Start” można składać do 30 listopada.
Zanim w domu pojawi się kot - co powinno znaleźć się w wyprawce?
Istnieje wielu zwolenników kotów. Wynika to przede wszystkim z wyjątkowego usposobienia tych zwierząt. Preferują one samotny tryb życia i zazwyczaj wybierają własne ścieżki. Posiadając w domu takie zwierzę nie ma się tak dużo obowiązków jak w przypadku psa. Koty są niemal samoobsługowe - nie trzeba wychodzić z nimi na spacery czy zajmować zabawą. Potrafią znaleźć sobie miejsce pod warunkiem, że zapewni się im ich własną przestrzeń.
Wyprawka dla pierwszej piotrkowianki urodzonej w 2021 roku
- Cieszymy się z każdego nowego życia i chcemy to podkreślić, honorując dziecko urodzone jako pierwsze w roku 2021 - powiedział prezydent Krzysztof Chojniak, wręczając wyprawkę w wysokości 2000 zł dla Natalii Sobczyk, czyli pierwszego obywatela naszego miasta urodzonego w tym roku. Wyprawkę oraz pamiątkowy album i list gratulacyjny odebrał dumny ojciec dziewczynki, który nie krył zaskoczenia i zadowolenia z wyróżnienia.
Gmina Czarnocin: Mała książka – wielki człowiek, czyli wyprawki dla najmłodszych czytelników
Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnocinie zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek” – III edycja. W tym roku wyprawki czytelnicze będą wydawane wszystkim dzieciom pierwszy raz zapisanym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarnocinie. Natomiast te dzieci, które brały udział w poprzednich akcjach kampanii „Mała książka - wielki człowiek” nadal zbierają naklejki.
Żołnierze organizują wyprawkę szkolną dla dzieci z Kosowa
"Zeszyty i kredki dla Kosowa" to nazwa akcji zainicjowanej przez żołnierzy siódmego batalionu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Tomaszowscy wojskowi chcą skompletować szkolne wyprawki dla jak największej liczby dzieci zamieszkujących w Kosowie, gdzie jeszcze do niedawna trwała wojna domowa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat