Piłkarki ręczne Piotrcovii wygrały swoje pierwsze spotkanie w bieżącym sezonie Superligi PGNiG. Podopieczne Inny Krzysztoszek pokonały Aussie Sambor Tczew 28:26 (16:11). Końcówka w wykonaniu naszych zawodniczek była jednak fatalna i trzeba szybko o niej zapomnieć.
Miasto nie zamierza przejąć szpitala przy ulicy Roosevelta w Piotrkowie.
W rozegranym awansem spotkaniu 7. kolejki Superligi Piotrkowianin przegrał na wyjeździe z mistrzem Polski - Vive Targami Kielce. Nasz zespół wstydu jednak nie przyniósł. Do przerwy przegrywał w Kielcach tylko trzema trafieniami.
Absolutnym rekordzistą był “Avatar”. Film Jamesa Camerona obejrzało w piotrkowskim kinie około 30 tysięcy widzów. O 10 tys. mniej miały “Och Karol 2” i “Listy do M.” Nieźle wypadła też “Sala samobójców”, a teraz tłumy przychodzą na “Jesteś Bogiem”.
To niestety nie była udana sobota dla piotrkowskich drużyn piłki ręcznej. W 6. kolejce męskiej Superligi Piotrkowianin przegrał z POWEN-em Zabrze 22:23 (8:11). Czwartej porażki z rzędu doznała Piotrcovia, która uległa w Kielcach miejscowemu KSS 28:31 (13:12). Podopieczne Inny Krzysztoszek nadal znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli.
Zwycięstwem Piotrkowianina zakończyło się spotkanie 5. kolejki Superligi PGNiG szczypiornistów. Nasz zespół pokonał w Przemyślu miejscowy Czuwaj 38:35 (21:15).
Miasto jest gotowe przejąć od powiatu szpital przy ul. Roosevelta, ale pod warunkiem, że w pakiecie są również wszystkie przychodnie zlokalizowane na terenie miasta. Co na to powiat? Starostwo chce z kolei, aby miasto przejęło nie tylko szpital i przychodnie w mieście, ale również te zlokalizowane w powiecie.
Jesień to pora sadzenie wiosennych kwiatów cebulowych, między innymi tulipanów i krokusów.
Piotrkowianin jeszcze w 40. minucie wygrywał z Orlen Wisłą Płock i dopiero w końcówce goście przesądzili o swojej wygranej. Wicemistrzowie Polski byli mocno zdenerwowani bo nasz zespół grał naprawdę dobrze i był bliski sprawienia niespodzianki.
W piątek, 28 września, jednym z gości specjalnych wydarzenia „Vabank 30 lat później” zorganizowanych przez Ośrodek Działań Artystycznych i Lożę Kulturalną Stare Miasto było Krzysztof Kiersznowski, aktor, który w kultowej komedii Juliusza Machulskiego wcielił się w postać Nuty. Znany z ponad stu różnych produkcji pełnometrażowych i telewizyjnych, filmowy Wysoki („Weryfikacja”), Wąski („Kiler” i „Kilerów 2-óch”), Wtyka („Kryminalni”) czy Wnuk („Twarzą w twarz”) podczas spotkania z publicznością w galerii ODA, przy Sieradzkiej 8, miejscu gdzie przed laty powstała scena napadu na jubilera, otwierająca komedię „Vabank”, wspominał anegdoty z piotrkowskiego planu i różne inne zdarzenia związane z komedią Juliusza Machulskiego.