W ciągu roku ponad 350 dokumentów uprawniających do prowadzenia auta zatrzymał Referat Komunikacji Urzędu Miasta w Piotrkowie. Liczba ta rośnie w zastraszającym tempie. Jakie są najczęstsze powody zatrzymań i kto dostaje prawo jazdy „na zawsze”?
Nowa spółka wodno-kanalizacyjna nie powstanie, jeśli nie będzie dofinansowania z Unii Europejskiej na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Piotrkowie.
Nasze nieoficjalne informacje potwierdziły się. Tylko jeden podmiot wpłacił wadium i tym samym zgłosił się do przetargu na dzierżawę majątku piotrkowskich ciepłowni.
Lodowate grzejniki przez ponad tydzień były codziennością uczniów podstawówki przy ul. Szmidta, do której wraz z pierwszym dzwonkiem weszli robotnicy. To za ich sprawą, czyli gruntownej modernizacji stołówki i szkolnej kuchni, w których wymontowano kaloryfery, temperatura w salach lekcyjnych spadła do 18 stopni.
Szybciej niż się spodziewano powróci pod obrady sprawa powołania nowej spółki wodno-kanalizacyjnej w Piotrkowie. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa FM na wtorek, 7 października zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miasta.
Karol Szokalski (radny) i Witold Maćkowiak(przedsiębiorca) przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwój i Gospodarność zgodnie stwierdzili, ze proponowany czynsz dzierżawny za obiekty przy Batorego 10 w Piotrkowie jest bardzo mały.
Wygląda na to, że budowa miejskiej biblioteki publicznej znów przesunie się w bliżej nieokreśloną przyszłość. W najbliższym czasie miasto nie będzie starać się o pieniądze z Ministerstwa Kultury na budowę biblioteki. Do 30 września miasto miało czas na przystąpienie do konkursu w celu uzyskania środków unijnych na realizację projektu. Do konkursu nie przystąpiło. Co było tego powodem i co z ponad milionem złotych wydanym na projekt nowej biblioteki?
Ruszyła procedura związana z wydzierżawieniem obiektów przy ul. Batorego 10. Prezydent podpisał zarządzenie umożliwiające przeprowadzenie przetargu ustnego nieograniczonego.
Już tylko miesiąc pozostał wykonawcy na zakończenie rewitalizacji Rynku Trybunalskiego wraz z wyniesieniem murów dawnego ratusza. "Polska Dziennik Łódzki" określił je mianem murku, a które to określenie tak się w mieście przyjęło, że stało się ogólnie obowiązującym.
Wbrew prośbom Prezydenta Miasta po długiej burzliwej dyskusji radni w drugim głosowaniu (wniosek RiG) zdjęli z porządku obrad punkty dotyczące nowej miejskiej spółki wodno-kanalizacyjnej. Pierwsza próba (wniosek PO i LiD)
wyrzucenia spod obrad tych punktów na samym początku sesji skończyła się fiaskiem.