Po trzech latach prezydentury udało się zrealizować większość zamierzeń, które wyznaczył sobie 29 listopada 2006 roku, kiedy to obejmował urząd prezydenta miasta. Ruszył projekt modernizacja oczyszczalni, budowa schroniska dla zwierząt też. Prezydent remontuje drogi i zdobywa unijne (i nie tylko unijne) pieniądze i to całkiem skutecznie. W sumie 210 mln zł.
Z pierwszym stycznia wyższe podatki Jest to możliwe. Projekt uchwały zakładający kilkuprocentowy wzrost stawek podatków od nieruchomości i transportu będzie jednym z punktów obrad najbliższej sesji Rady Miasta.
Prezydent Krzysztof Chojniak zaproponował podczas niedawnego spotkania z prezesami klubów sportowych niższe dotacje niż w roku poprzednim. Czołowe kluby, jak Piotrcovia, Piotrkowianin czy Concordia mogą dostać nawet o 100 tysięcy złotych mniej niż w roku ubiegłym.
Ostateczna koncepcja przebudowy ulicy POW jest już gotowa. Jaką wizję tego rejonu miasta ma projektant? Wiedzę na ten temat posiada jak na razie jej twórca, urzędnicy i garstka radnych. Wtajemniczenia wszystkich zainteresowanych planowaną modernizacją chce Rozwój i Gospodarność.
Pół roku minęło od szumnych deklaracji najpierw jednej grupy radnych, a potem drugiej, że przekazywać będą co miesiąc część swoich diet na cele charytatywne. I co?
„Chrobry” wśród liceów, „Piątka” wśród gimnazjów i „Dwunastka” wśród szkół podstawowych. To wyniki rankingu najlepszych piotrkowskich placówek ostatniego roku szkolnego.
Prezydent miasta wypowiedział umowę na ciepło Miejskiemu Zakładowi Gospodarki Komunalnej. Od 1 stycznia spółka przestanie być operatorem majątku wodno-kanalizacyjnego (tę przejmie spółka ze stuprocentowym udziałem gminy Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja). W kwietniu wejdzie w życie także wypowiedzenie umowy na dzierżawę majątku ciepłowniczego.
Miasto wypowiada umowę spółce MZGK na dzierżawę majątku ciepłowniczego - poinformował dziś na konferencji prasowej prezydent Krzysztof Chojniak. Powodem tej decyzji jest wprowadzona przez spółkę podwyżka cen ciepła.
Piotrków zajął pierwsze miejsce w rankingu 10-lecia Związku Powiatów Polskich. Czy rzeczywiście jesteśmy najlepsi, a narzekamy, bo taka nasza natura, czy to po prostu najlepszy dla miejskiej władzy ranking i dlatego został tak nagłośniony?
W całym kraju istnieje 2686 spółek handlowych samorządu terytorialnego. Zatrudnionych jest w nich 270 tysięcy osób. Spółki te prowadzą działalność komunalną, usługową, społeczną i indywidualną. Przez ostatnie lata liczba takich firm stale się zwiększała. Zdaniem ekonomistów już czas, aby samorządy zaczęły sprzedawać swoje w nich udziały.