- Piotrkowskie władze miasta odstraszają potencjalnych inwestorów. W innych miastach rządzący robią o wiele więcej, aby przyciągnąć różne firmy. W Piotrkowie takiej wizji brakuje - twierdzi Adam Banaszczyk, prezes firmy Emerson Polska, jednego z największych piotrkowskich pracodawców.
Od 1 lipca 2013 roku za odbiór śmieci odpowiedzialny będzie samorząd. - Do tego czasu mieszkańcy, aby za odbiór odpadów nie płacili podwójnie, powinni rozwiązać umowę z firmą obecnie odbierającą śmieci – informuje Urząd Miasta w Piotrkowie.
Dwie pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, decyzją prezydenta Piotrkowa, postanowiło zaciągnąć nasze miasto.
W piątek odbył się przetarg na dzierżawę 7 miejsc do handlu przy ul. Belzackiej w Piotrkowie. Wyłoniono pięciu dzierżawców. Dwa miejsca są jeszcze do wzięcia.
Władze Piotrkowa sprzedają nieruchomości. Potencjalni inwestorzy będą mogli nabyć działki zarówno w rejonie Starego Miasta, jak i przy Al. 3 Maja.
O inwestycjach miejskich już realizowanych i planowanych mówił dziś prezydent miasta Krzysztof Chojniak podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Ośrodka Działań Artystycznych przy Sieradzkiej 8.
Na adres kontakt@epiotrkow.pl otrzymaliśmy list w sprawie Prac Społecznie Użytecznych.
Bezrobocie rośnie. Jedną z metod walki z tym zjawiskiem są tzw. Prace Społecznie Użyteczne, polegające na wykonywaniu drobnych prac na rzecz instytucji publicznych. Prace są finansowane przez Urzędy Pracy i lokalne samorządy.
Ponad pół miliona złotych trzeba wypłacić pracownikom oświaty w Piotrkowie w ramach dodatków uzupełniających. Nauczyciele dyplomowani nie osiągnęli bowiem średnich wynagrodzeń określonych w Karcie nauczyciela.
Bez łazienek, bez toalet, jak w slumsach – tak naprawdę żyje wielu ludzi, którzy trafili do “socjalu”. Często toczą batalie o poprawę warunków bytowych, ale co z tego, kiedy - jak twierdzą – urząd wiele nie pomaga.