80 uczestników z całej Polski, dziesięć amatorskich zespołów teatralnych, jako instruktorzy i jury Adam Woronowicz, Maciej Łagodziński i Przemek Buksiński. VI Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru” dobiegł końca. W niedzielę, 6 listopada, poznaliśmy laureatów festiwalu. I nagrody zdobyli: w kategorii teatrów młodzieżowych – Teatr „Otczapy” z Wrześni i Teatr „Z jednej gliny” z Bolesławca, w kategorii teatrów dorosłych – Teatr „Bat – Scena Dorosłych” z Bełchatowa”.
W miejscowości Dalków w gminie CZARNOCIN w sobotę kilkanaście minut przez północą spłonął samochód osobowy marki VW Golf 5. Taką informację i zdjęcia otrzymaliśmy na kontakt@epiotrkow.pl
Złote medalistki olimpijskie z Rio de Janeiro w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, brązowe medalistki Maria Springwald i Joanna Leszczyńska, ich trener Marcin Witkowski oraz dwukrotny mistrz olimpijski oraz pięciokrotny mistrz świata Tomasz Kucharski będą dopingować uczestników Memoriału prof. Romana Kobendzy, czyli Mistrzostw Ziemi Piotrkowskiej Na Ergometrze Wioślarskim, które odbędą się 8 listopada w Gomulinie.
W piątek, 4 listopada, w Piotrkowie rozpoczął się VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Amatorskich „Trybuna Teatru”. W ramach festiwalu piotrkowska publiczność mogła zobaczyć również spektakl artystów zawodowych. I tak na zakończenie pierwszego dnia imprezy na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury ze sztuką „Zapolska Superstar" wystąpił Teatr Dramatyczny z Wałbrzycha. W spektaklu zagrała piotrkowianka Sara Celler-Jezierska.
Fundacja Miasto Kotów działa na rzecz bezdomnych kotów na terenie Piotrkowa Trybunalskiego nieprzerwanie od 2013 roku. Wolontariusze Fundacji zajmują się ratowaniem kotów, leczeniem, kastracją oraz tymczasową opieką nad zwierzętami porzuconymi. Prowadzą także działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży, informacyjne dla mieszkańców miasta na temat ich praw i obowiązków oraz współpracują z tzw. karmicielami kotów. Rocznie przez fundację przewija się ok. 150 potrzebujących zwierząt (bezdomnych, wolno żyjących, właścicielskich). Około 70 zwierząt rocznie znajduje kochające domy. Kilkadziesiąt kotów dzięki współpracy z ich karmicielami zostaje wykastrowanych i jeśli wymaga tego sytuacja - leczonych.
Miał trwać od godziny 11:00 do 15:00 – ostatecznie piątkowy protest mieszkańców gmin Grabica i Moszczenica w Srocku w ogóle się nie zaczął. Mało tego - organizator serii strajków, Andrzej Prochoń, potwierdził, że kolejne demonstracje w tym roku już się nie odbędą.
Do naszego miasta znów zawita Kampania Bezpieczny Maluch, która od 6 lat pomaga rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dzieci. Bezpłatne warsztaty odbywają się w kilkudziesięciu miastach Polski, wszędzie prowadzone przez doświadczonych ratowników medycznych i najlepszych instruktorów bezpieczeństwa.
Każdy mieszkaniec regionu może sam zadbać o bezpieczeństwo - zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami, a także sprawdzić, czy w danej okolicy jest bezpiecznie. Wystarczy odwiedzić Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pierwsi mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska już skorzystali z tego prawa.
... a to za sprawą kolejnego, czwartego już protestu mieszkańców gmin Grabica i Moszczenica przeciwko wzmożonemu ruchowi tranzytowemu na odcinku pomiędzy Srockiem a Piotrkowem.
Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie wszczęła śledztwo w sprawie Bartłomieja Misiewicza, byłego szefa gabinetu politycznego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Postępowanie dotyczy rzekomej propozycji, jaką Bartłomiej Misiewicz miał składać radnym Platformy Obywatelskiej w Bełchatowie. Współpracownik Macierewicza miał obiecywać lokalnym politykom zatrudnienie w państwowej spółce (PGE) w zamian za koalicję z Prawem i Sprawiedliwością.