Artykuły do tagu: rowery

Trenażery rowerowe – trening o każdej porze roku
Budowanie formy od zera w sportach rowerowych po okresie zimy to proces długotrwały. Dlatego, aby nawet po zimowych miesiącach wciąż być w formie i by łatwiej było rozpocząć sezon, warto skorzystać z możliwości, które daje trenażer. To urządzenie z roku na rok zdobywa coraz więcej miłośników, a oferta firm oferujących trenażery wciąż się poszerza.
09.01.2023 08:52
Rowery Szosowe
Co wyróżnia rowery szosowe? Rowery szosowe to rodzaj rowerów przeznaczonych do jazdy po drogach utwardzonych. Należą do najpopularniejszych rodzajów rowerów i oferują rowerzystom wyjątkowe połączenie szybkości i wydajności.
Wiemy, co z wyczekiwaną ścieżką rowerową
Po latach oczekiwań w końcu są konkrety w sprawie dalszej budowy ścieżki rowerowej wokół zbiornika Bugaj. Jest przetarg na realizację prac, a drugi odcinek ścieżki rowerowej ma powstać jeszcze w tym roku.
Polskie rowery elektryczne - zakup, którego warto dokonać
Coraz częściej Polki oraz Polacy decydują się na alternatywne formy przemieszczania się, do których z pewnością można zaliczyć różnego rodzaju rowery. Dobrej jakości rower pozwoli nam przemieścić się do pracy, na uczelnię, czy też wyjechać za miasto na krótką wycieczkę albo dłuższy biwak. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by takim rowerem udać się na dłuższe, zagraniczne wakacje. Ciekawą opcją jest tutaj z pewnością dobrej jakości rower elektryczny. Decydując się na zakup tego typu roweru, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego potencjalnymi możliwościami, dzięki czemu będziemy mogli dokonać odpowiedniego zakupu w przyszłości. Rowery elektryczne stanowią już prawie dziesięć procent rowerów, które są używane w Polsce. Ten trend ma charakter wzrostowy, warto więc przyjrzeć się im z bliska - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.
Czym się kierować w trakcie wyboru roweru?
Wybór idealnego nowego roweru może być dla niektórych dezorientujący. Nie oznacza to jednak, że należy wybrać pierwszy lepszy model widoczny w sklepie. Poszukiwanie takiego o solidnej konstrukcji i dodatkowych przydatnych funkcjach nigdy nie jest łatwe. Proces ten wymaga podstawowej wiedzy i zrozumienia, na jakim typie roweru chcesz jeździć. Dla ułatwienia w niniejszym artykule opiszemy, czym się kierować w trakcie wyboru tego środka transportu!
Straż Miejska znakowała rowery. Chętnych nie brakowało
Straż Miejska w Piotrkowie zorganizowała akcję znakowania rowerów. W niedzielę między 11 a 13 można było zarejestrować jednoślad i w ten sposób zabezpieczyć go przed kradzieżą. Zainteresowanie było tak duże, że nie udało się obsłużyć wszystkich chętnych. Mieszkańcy nie kryli rozczarowania.
Z Gubałówki przez Piotrków na Hel. Rowerowa wyprawa w szczytnym celu
Trzech przyjaciół z gminy Raba Wyżna wyruszyło w rowerową wyprawę, aby nagłośnić akcję pomocy dla 2-letniego Arturka Porębskiego. Do pokonania ponad 800 kilometrów, a na trasie przejazdu był m.in. Piotrków. Drugi etap podróży zakończył się w jednym z hoteli w gminie Wolbórz.
Kolarskie zmagania na ziemi piotrkowskiej
Grand Prix amatorów na szosie przejedzie przez powiat piotrkowski. Już w sobotę wyruszy z Piotrkowa rajd rowerowy dla fanów kolarstwa. W pierwszej części trasa będzie wiodła w kierunku północnego krańca Zalewu Sulejowskiego, a następnie - po przekroczeniu zapory między Swolszewicami a Smardzewicami - w górę rzeki Pilicy do Przedborza.
Nowe rozwiązanie we flotach – służbowe rowery dla pracowników
Rowerem, zamiast zatłoczonym autobusem do pracy? Arval Service Lease Polska, spółka z grupy BNP Paribas, proponuje przedsiębiorcom wynajem rowerów dla pracowników połączony z programem finansowania, ubezpieczeniem, serwisem i sezonowymi przeglądami.
Rower to tak, jakby przypiąć skrzydła do stóp
- Ktoś trafnie powiedział, że „rower to tak, jakby przypiąć skrzydła do stóp”. To jest ten wiatr we włosach, ta frajda z jazdy, ze zwiedzania czy bliskości z naturą – przekonuje Michał Rosiak, założyciel i prezes Piotrkowskiej Grupy Rowerowej (PGR), z którym rozmawialiśmy o pasji do jednośladów, korzyści z takiej aktywności – również w dobie pandemii, a także o tym, gdzie warto pojechać i jak robić to bezpiecznie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat