Advertisement

Artykuły do tagu: planetarium

CIT zaprasza na astronomiczny seans
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza wszystkich piotrkowian na seans astronomiczny, który w sobotę (11.02) odbędzie się w planetarium w I Liceum Ogólnokształcącym.
Obejrzyj gwiazdy z CIT-em
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na seans astronomiczny do piotrkowskiego planetarium. Wydarzenie zaplanowano 26 listopada, a zapisy już się rozpoczęły.
Pierwsza gwiazdka daje znak do rozpoczęcia wieczerzy
Wedle tradycji, wigilijną wieczerzę rozpoczynamy, gdy wypatrzymy na niebie pierwszą gwiazdkę. W tym roku w jej rolę wcieli się jedna z planet.
Co zobaczymy na wigilijnym niebie?
Pierwsza gwiazdka, czyli tradycyjny sygnał do rozpoczęcia wieczerzy wigilijnej, symbolicznie nawiązuje do gwiazdy betlejemskiej. Jak czytamy w Biblii, to właśnie ona była drogowskazem dla Mędrców ze Wschodu, którzy poszukiwali miejsca narodzin Chrystusa. Przez lata rolę pierwszej gwiazdki pełniły różne obiekty astronomiczne, w tym nawet planety. Jak będzie w tym roku? Odpowiedzi szukaliśmy w piotrkowskim planetarium.
Seans astronomiczny "Komety i planety" odbędzie się 25 listopada w planetarium przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. Zapisy ruszają już w przyszłym tygodniu.
Zorza polarna nad Piotrkowem?
Po raz pierwszy od kilkunastu lat istnieje szansa zaobserwowania zorzy polarnej nad Polską. Jest to zjawisko świetlne charakterystyczne dla półkuli północnej, ale naukowcy ogłosili, że Słońce wyemitowało tak mocny rozbłysk, że jego efekty mogą być widoczne nawet w naszej szerokości geograficznej.
Podróż na Jowisza odbyli dwa razy
Dzieci ze świetlic artystycznych MOK wybrały się na wycieczkę do Planetarium EC1 w Łodzi. Od początku wyjazd wzbudzał wiele emocji, dzieci nie były do końca pewne, czego mogą się po takim miejscu spodziewać, nie wszystkim bowiem nazwa „planetarium” była znana.
W „Chrobrym” pokażą Ci niebo
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie zaprasza na seans astronomiczny „Komety i planety”.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na seans popularno-astronomiczny do najstarszego amatorskiego Planetarium w Polsce (I LO, Al. Kopernika 1), który odbędzie się 16 listopada.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat