Wszystko wskazuje na to, że oddział kardiologiczno-internistyczny w szpitalu przy ul. Roosevelta w Piotrkowie od poniedziałku wznowi swoją działalność. Placówka zatrudniła już nowych lekarzy.
W związku z wejściem w życie od 1 października systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia, czyli sieci szpitali, zmieni się sposób organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Łódzkiem.
Chociaż warunki dla kierowców były w poniedziałek wręcz wymarzone, na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego i al. Concordii doszło po południu do stłuczki.
Tylko 46% dotychczasowego kontraktu na zabiegi rehabilitacyjne otrzymał Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie od Łódzkiego Oddziału NFZ, w nowej propozycji kontraktowej na IV kwartał 2017 r. i rok następny. Oznacza to, że o ponad 50% mniej osób skorzysta z dobrodziejstw zabiegów rehabilitacyjnych. Można sobie wyobrazić jak bardzo wydłużą się kolejki.
Od 1 września funkcjonowanie oddziału kardiologiczno-internistycznego w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej przy Roosevelta zostanie zawieszone. Pacjenci nie będą przyjmowani przynajmniej przez miesiąc.
Na ulicy Haeringa w Piotrkowie Trybunalskim doszło w czwartek do wypadku drogowego. Ranne zostały 45-latka i 10-letnia dziewczynka.
- W Polsce największe wyzwanie to brak lekarzy, szczególnie odczuwają to szpitale powiatowe. Brakuje internistów, kardiologów, pediatrów - mówił na antenie Radia Strefa FM Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski. Dotyczy to także Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Roosevelta.
Sprawa wyszła na jaw dopiero po 30 latach. 36 lat temu w Piotrkowie Trybunalskim zamieniono dwóch chłopców, urodzonych 7 marca 1981 roku. Dziś mężczyźni walczą o zadośćuczynienie. Wstrząsającą historię opisuje "Dziennik Łódzki".
Już po raz 15. przedsiębiorcy wybrali najbardziej profesjonalne i przyjazne urzędy skarbowe. Wśród 70-ciu wyróżnionych znalazła się „Skarbówka” w Bełchatowie.
Na drodze krajowej nr 1 doszło w poniedziałek nad ranem do wypadku. Ranny został kierowca ciężarówki.