- Dementuję wszelkie plotki, które mówią o tym, że mamy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Piotrkowie – mówiła podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Piotrkowa (18.03) Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim.
Mimo stanu ogólnoświatowej pandemii, radni Piotrkowa postanowili spotkać się w sali obrad Urzędu Miasta. Obrady przebiegały w środę bez udziału publiczności i mediów, ale można było je śledzić online. Podczas nadzwyczajnej sesji radni podjęli decyzję o przekazaniu szpitalowi przy Rakowskiej 100 tys. zł na zakup respiratorów. Jakie jeszcze decyzje zapadły?
W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną dyrekcja Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że od 13 marca do odwołania zostają wstrzymane zabiegi planowe.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Piotrkowie wstrzymuje wszystkie przyjęcia planowe pacjentów do oddziałów szpitalnych. Jest to związane z aktualną sytuacją epidemiczną i rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o drugim przypadku zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim.
W Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie powstanie Strefa Rodzica. W Oddziale Dziecięcym tej placówki zostanie utworzona przestrzeń, w której mali pacjenci oraz ich opiekunowie będą mogli w przyjemny sposób spędzać czas. Wszystko to w ramach ogólnopolskiego projektu "Strefa Rodzica. Budimex dzieciom".
Od 2 marca do osób, które ostatnio przebywały w szpitalu mogą zadzwonić ankieterzy na zlecenie NFZ. Zadając kilka pytań sprawdzą, czy pacjenci są zadowoleni z warunków leczenia i pobytu w placówce.
Ulga rehabilitacyjna jest jedną z dwóch najbardziej popularnych wśród podatników. Polega ona na odliczeniu od kwoty dochodu wydatków na cele rehabilitacyjne oraz cele związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych. O czym należy pamiętać i kto może skorzystać z tego rozwiązania?
Dyrekcja szpitala przy ul. Rakowskiej poinformowała nas, że w placówce nie ma już bakterii legionelli. Przypomnijmy, że wykryto ją podczas badania 6 lutego. Przez ten czas pacjenci nie mogli korzystać z ciepłej wody.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie znów wykryto bakterie legionelli. Co to oznacza dla pacjentów? To, że nie mogą się wykąpać, bo z kranów leci tylko zimna woda.