Swój głos można oddać już tylko przez internet (strona bo.lodzkie.pl), bowiem korespondencyjnie można było głosować tylko do 22 października. Mieszkańcy województwa mają do wyboru 155 projektów.
Ponad 4000 głosów oddali piotrkowianie na projekty przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Magistrat ogłosił wyniki.
Liderzy Koalicji Obywatelskiej, czyli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej zaprezentowali w piątek w Piotrkowie swoich kandydatów w zbliżających się wyborach samorządowych.
W niedzielę ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim 2019. Mieszkańcy wybierają spośród siedmiu projektów rejonowych i czterech ogólnomiejskich.
3,6 promila alkoholu w organizmie miał obywatel Ukrainy, który kierował mercedesem. Pijanego kierowcę zatrzymali mieszkańcy Bełchatowa.
W czwartek w Urzędzie Miasta zebrali się członkowie Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, którzy opiniowali wszystkie projekty. Z 15 pomysłów, 3 zostały ocenione negatywnie, a z jednego pomysłodawca zrezygnował sam. Jednym z odrzuconych projektów jest ten dotyczący zagospodarowania piotrkowskiej wieży ciśnień.
Pomysły na sensowne wykorzystanie nieczynnej od dziesiątków lat piotrkowskiej wieży ciśnień pojawiają się regularnie co kilka lat. I tak jak się pojawiają, tak i znikają. Do czasu, kiedy komuś nowy (stary) pomysł nie wpadnie do głowy.
Przy ul. Rzecznej w Piotrkowie Trybunalskim powstanie Central Park? Na wieży ciśnień będzie punkt widokowy? Między innymi takie pomysły zgłosili piotrkowianie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.
2,5 promila alkoholu w organizmie miał 60-letni mężczyzna, który kierował hyundaiem w centrum Tomaszowa. Dalszą jazdę uniemożliwili mu inni uczestnicy ruchu, którzy wezwali policję.
„Radio i telewizja publiczne oraz prywatne. Czy to są wolne media?” – to temat spotkania zorganizowanego w poniedziałek w Piotrkowie przez Klub Obywatelski. Uczestniczyli w nim: Krzysztof Luft (b. rzecznik premiera Jerzego Buzka, b. członek KRRiTV), Przemysław Szubartowicz (b. dziennikarz Polskiego Radia) i Elżbieta Radziszewska (posłanka PO).