W poniedziałek informowaliśmy o zwycięskich projektach w Budżecie Obywatelskim 2018. Po raz pierwszy, oprócz inwestycji rejonowych, wybrano projekt ogólnomiejski - to ścieżka rowerowa, biegnąca wzdłuż południowo-wschodniego brzegu Jeziora Bugaj. Dotarliśmy do wstępnej wizualizacji przebiegu inwestycji.
Zakończyło się głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Piotrkowianie oddali łącznie 6838 głosów.
"Pocałuj i jedź" - bezpieczna strefa pożegnań i powitań dla Dziecka i Rodzica - to jeden z projektów, który ma szansę zostać zrealizowanych w ramach piotrkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Chodzi o utworzenie strefy w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Wysokiej.
Piotrkowianie mogą głosować na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego 2018. Znamy już listę lokali wskazanych do przeprowadzenia głosowania.
Było 27 projektów, zostało... 16. Zakończyły się obrady zespołu opiniującego projekty do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się głosowanie.
Na łamach "Tygodnia Trybunalskiego" informowaliśmy już o projektach do budżetu obywatelskiego Piotrkowa na 2018, dotyczyły m.in. budowy tężni solankowej, uruchomienia placu zabaw “bez barier” czy zainstalowania ścianki wspinaczkowej na jednej ze ścian hali rekreacyjno-wypoczynkowej OSiR. Dziś przyglądamy się kolejnemu, wartemu uwagi pomysłowi. Wyjątkowo aktualnemu, bo dotyczącemu bezpieczeństwa najmłodszych - dopiero co rozpoczął się przecież rok szkolny. Chodzi o strefę pożegnań i powitań dla rodziców i dzieci.
Niecodzienny pomysł na wykorzystanie środków z puli ogólnomiejskiej Budżetu Obywatelskiego 2017 ma młoda mieszkanka Piotrkowa. Projekt, który przygotowała, zakłada utworzenie w Piotrkowie ścianki wspinaczkowej. Plusy? Przede wszystkim przyciągnęłoby do Piotrkowa tych amatorów wspinaczki, którzy, by realizować swoją pasję, muszą jeździć np. do Bełchatowa.
Zakończył się nabór wniosków do budżetu obywatelskiego 2018. W sumie piotrkowianie zgłosili 27 propozycji.
Do 14 sierpnia piotrkowianie mogą składać propozycje do budżetu obywatelskiego 2018.
2017 jest zdecydowanie rokiem wykonawcy (a nie inwestora). Co to oznacza? Wiele przetargów, które ogłasza magistrat nie zostaje rozstrzygniętych. Wykonawcom trudno znaleźć ludzi do pracy. Poza tym oferty firm są wyższe niż środki zaplanowane w budżecie miasta. O miejskich inwestycjach mówiła w programie O tym się mówi w Strefie FM dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.