Na wakacyjne prace w szkołach i przedszkolach piotrkowski Urząd Miasta wyłożył 2 miliony 136 tysięcy złotych. Wśród placówek, w których zaplanowano modernizację, znalazły się podstawówki, zespoły szkół ponadgimnazjalnych oraz licea. O prowadzonych remontach informuje rzecznik prezydenta miasta – Błażej Torański.
We wrześniu mają ruszyć pierwsze prace w rejonie ulicy Karolinowskiej w Piotrkowie. Zostanie rozbudowana sieć sanitarna i wodociągowa, a w miejsce skrzyżowania Karolinowska - Rolnicza - Wąska powstanie rondo.
Rośnie zainteresowanie działkami na terenie Podzamcza w Piotrkowie. Do piotrkowskiego magistratu zgłosiła się m.in. łódzka firma Abart, która zaproponowała wybudowanie w tym rejonie miasta bloku mieszkalnego.
Urząd Miasta ogłosił przetarg nieograniczony na budowę zaplecza socjalno-szatniowego dla KS POLONIA w Piotrkowie. Oferty można składać do 12.08.2009 r.
Służby zarządzania kryzysowego, począwszy od rządowego centrum przez służby wojewódzkie, powiaty i miasta po gminy w zdecydowanej większości nie są przygotowane na wypadek przejścia trąby powietrznej - takie wnioski wyciąga poseł Antoni Macierewicz na podstawie interesującego eksperymentu badawczego. Przeprowadził go osobiście w ostatnich dniach asystent posła, a we wtorek w Piotrkowie obaj zaprezentowali wyniki i wnioski.
Czy połączenie działek będzie metodą na sukces projektu Podzamcze? To się dopiero okaże. Na 9 października zaplanowano drugi przetarg na zakup nieruchomości w tej części miasta. Po sugestiach piotrkowskich inwestorów podjęto decyzję o zespoleniu mniejszych działek.
Na trzech piotrkowskich ulicach nie działa oświetlenie uliczne. Egipskie ciemności panują na Skłodowskiej - Curie, Belzackiej na odcinku od Młynarskiej do Częstochowskiej i na Częstochowskiej od Belzackiej do Narutowicza.
Po raz kolejny pełnoletni uczniowie, rodzice lub opiekunowie uczniów niepełnoletnich mogą ubiegać się o pomoc w charakterze socjalnym. Na ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta uchwalono nowe progi dochodowe i sposób obliczania zasiłków. W efekcie potrzebujący uczniowie dostaną większe stypendia.
Piotrków buduje orlika, wyciąga dzieci z bramy na niespotykaną gdzie indziej skalę, a na zwykłych boiskach na peryferyjnych osiedlach zwykłe skoszenie trawy okazuje się być problemem nie do rozwiązania. Na Wroniej dzieci i młodzież w czasie wakacji nie mogą nawet pograć w piłkę, bo boisko na miejskiej działce zarosło trawą na pół metra. Młodzież interweniuje w radzie osiedla, rada osiedla w magistracie i w zarządzie dróg, a urzędnicy odbijają piłkę do rady osiedla.
Inwestor się wycofał i nie będzie (na razie) kawiarenki w miejscu dawnego szaletu w parku miejskim. Przedsiębiorca, który wygrał przetarg na dzierżawę tego obiektu uznał, że protesty okolicznych mieszkańców zagrażają jego inwestycji.