Artykuły do tagu: lska

36 lat temu wprowadzono w Polsce stan wojenny
W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Po 36 latach Polacy wciąż pytają, czy musiało do tego dojść. O wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat opowiadał na antenie Strefy FM dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych w piotrkowskiej Filii UJK dr hab. Janusz Budziński.
Profesor Kik w Strefie FM: Ta zmiana daje nadzieję
Zmiana na stanowisku premiera wciąż wywołuje emocje. We wtorkowym Maglu komentowali je nie tylko słuchacze, ale także znany politolog prof. Kazimierz Kik.
Tomasz Hajto wierzy w sukces na Mistrzostwach Świata
Za kilka godzin losowanie grup w finałach piłkarskich Mistrzostw Świata. Jakich trzech rywali wylosuje Polska, i kogo wylosować byłoby najlepiej? Głos na ten temat w radiowym Maglu zabrali byli reprezentanci kraju.
Wcielą się w rolę prawników podczas rozprawy w sądzie
Około 200 uczniów piotrkowskich szkół weźmie udział w czwartek 23 listopada w Sądzie Okręgowym w symulacji rozprawy dotyczącej uporczywego nękania (stalkingu). Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Court Watch Polska.
Piotrkowianin, który odzyskał pamięć rodaków
- Bardziej odpowiadało mi przyjęcie od Chrystusa szlachetnych i pięknych elementów jego nauki, które również w życiu współczesnym reprezentował dla mnie socjalizm. Nie doszedłem więc do zasadniczego negowania religii, ale związane z nią obrządki stały się dla mnie obce - mawiał Witalis Zygmunt Zaremba, urodzony w Piotrkowie działacz PPS-u.
Miasta w Polsce, które mają najwyższy poziom zanieczyszczenia powietrza w Europie
Z roku na rok powietrze, którym codziennie oddychamy, jest coraz gorszej jakości. Wbrew pozorom nie dotyczy to tylko regionów Polski silnie uprzemysłowionych i wielkich miast. Coraz gorszej jakości jest bowiem także powietrze w małych miasteczkach, a nawet na wsiach. Jest to więc globalny problem, z którym należy skutecznie walczyć. Jakie regiony Polski charakteryzują się najbardziej zanieczyszczonym powietrzem?
Prace domowe - tradycyjna konieczność, czy... łamanie ustawy?
Wydaje się, że towarzyszą uczniom od zawsze, że bez nich nie ma szkoły. Jak twierdzą niektórzy, są jednak niezgodne z ustawą. Co takiego? Prace domowe.
Ruszyła policyjna Akcja Znicz
W tym roku policyjna Akcja Znicz potrwa 7 dni (od 27 października do 2 listopada). Tradycyjnie w tym okresie na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu zarówno w rejonie cmentarzy, jak i na drogach tranzytowych. Wszystko to w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi spowoduje wzrost zagrożenia na drogach. Policjanci apelują o szczególną rozwagę.
Skąd się wziął ruch antyszczepionkowy? Radny-lekarz walczy z mitami
Szczepionka może wywołać u dziecka autyzm – to jeden z najbardziej rozpowszechnionych przez ruchy antyszczepionkowe mitów. O uprzedzeniach, przekłamaniach, nieporozumieniach i mitach właśnie mówił w programie O tym się mówi w Strefie FM lekarz rodzinny i piotrkowski radny Przemysław Winiarski.
Handel w niedzielę tylko do 13.00?
Trwają prace nad obywatelskim projektem ustawy zakazującym handlu w niedziele. Podkomisja sejmowa ds. rynku wniosła do niego poprawki zezwalające na handel w co drugą niedzielę miesiąca. Z kolei PSL chce skrócenia otwarcia sklepów do 5-6 godzin dziennie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat