Artykuły do tagu: kawa

Wielki Piknik Kawaleryjski z okazji wielkiego jubileuszu
25 Brygada Kawalerii Powietrznej ma już 25 lat. Z tej okazji zorganizowano wiele imprez. Jedną z nich był Piknik Kawaleryjski, który odbył się w sobotę (29 czerwca) na terenie lotniska w Nowym Glinniku w powiecie tomaszowskim.
Dwóch nowych generałów w regionie
Urodzony w Piotrkowie Jarosław Wlazłowski (komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej) i Adam Marczak (dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie) zostali nowymi generałami.
Jak przygotować wieczór kawalerski...?
Z czym kojarzy ci się wieczór kawalerski? Z szaloną, zakrapianą zabawą bez żadnych hamulców? Pewnie miałeś takie skojarzenia i chociaż są zbliżone do realnego obrazu, to przyznasz, że to jednak trochę przewidywalne, niemające w sobie elementu zaskoczenia. A przecież to (zaskoczenie!) jest w tym najważniejsze, bo to ostatnia “wolna noc”, dlatego trzeba ją przeżyć wyjątkowo.
Nowy dowódca tomaszowskich żołnierzy
Uroczystość przekazania obowiązków nowemu Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego odbyła się 12 lipca na placu apelowym jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Dotychczasowego dowódcę, generała brygady doktora Stanisława Kaczyńskiego, zastąpił pułkownik Adam Marczak. Ceremonię przyjęcia sztandaru przez pułkownika Adama Marczaka poprzedziło uroczyste odczytanie Rozkazu o zmianie na stanowisku Dowódcy.
25 Brygada Kawalerii Powietrznej ma nowego dowódcę
Tomaszowską 25. Brygadą Kawalerii Powietrznej będzie dowodził płk Adam Marczak. Zastąpił na tym stanowisku gen. Stanisława Kaczyńskiego.
Jacek Kawalec na zakończenie Fly Fest [FOTO]
Doskonały, genialny, porywający, wspaniały – tylko takimi przymiotnikami można opisać koncert na zakończenie tegorocznego Fly Festu. Jacek Kawalec w roli Joe Cockera zabrał w podniebną podróż tych którzy zostali na lotnisku. Niech żałują ci, którym wydawało się, że będzie padać deszcz, bo nie padało, a jedyna burza jaka przeszła nad lotniskiem, to burza oklasków dla Jacka Kawalca.
Żołnierze ćwiczyli w Bronisławowie
W środę żołnierze z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim odbyli ćwiczenia wysokościowo-ratownicze.
Znów kradzież kawy, tym razem w Ruścu
Dzielnicowi z posterunku w Ruścu zatrzymali 40-latka, który ukradł kawę i uciekł ze sklepu. Policjanci namierzyli go 10 minut później. Uciekał drogą w kierunku Dąbrowy Rusieckiej. Przeciwko mężczyźnie został już skierowany wniosek o ukaranie do sądu.
Wyróżnienia dla działaczy kultury
Koncert podsumowujący tegoroczne Piotrkowskie Dni Kultury odbył się wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury. W trakcie imprezy osoby działające na rzecz kultury otrzymały wyróżnienia. Brązowy Medal za Zasługi dla Miasta otrzymała nasza redakcyjna koleżanka Agnieszka Warchulińska.
Dlaczego warto pić kawę?
Kawa – napój sporządzany z palonych, a następnie zmielonych lub poddanych instantyzacji ziaren kawowca, zwykle podawana na gorąco. Pochodzi z Etiopii, w Europie pojawiła się około XVI wieku. Jedna z najpopularniejszych używek na świecie i główne źródło kofeiny. Działa pobudzająco i orzeźwiająco oraz przyspiesza przemianę materii. Zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników. Spożywana w dużych ilościach może jednak być szkodliwa dla zdrowia. Rocznie produkuje się około 6,7 miliona ton kawy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat